„Třeba ve finále zase překvapíme"

Milan Černý, útočník (kapitán)

„Jsme teď jiný mančaft, ale nevím, kde se to v nás vzalo. Jak je vidět, kluky dokáže play off motivovat k enormním výkonům. Vůbec jsem nečekal, že bychom už ve druhém zápase mohli potvrdit vítězství z Písku, spíše jsem očekával sérii hranou na tři utkání.

Divácky to bylo nádherné. U nás jsme dokázali zaplnit
i horní tribunu, což jsem tady ještě nezažil, aby na krajskou ligu přišlo tolik lidí. To nám dodalo ještě větší motivaci. Bylo to pěkné.

Písek na nás vletěl v obrovském tempu, minimálně druholigovém. Takové jsem ještě nezažil. Špatně jsme to zvládali a bránili. Jediné, co jsme mohli, bylo nějak ten tlak přečkat. To se nám i celkem podařilo, i když jsme dostali dva góly. Pak tlak polevil a ve zbylých dvou třetinách už soupeři ubyly síly
a hra se více vyrovnala.

Ve finále narazíme na David servis a bude podle mě papírovým favoritem. Možná nám ale právě tohle vyhovuje, že jsme v roli outsidera, že s námi nikdo moc nepočítá. Třeba zase překvapíme."

„Koncentrovanost nám přináší úspěchy"

Roman Špiler, brankář

„Je to super, pocity jsou úžasné. Vyřadili jsme vítěze základní části, který prohrál minimum zápasů. Zvítězili jsme v Písku a v domácí odvetě jsme dokázali otočit nepříznivý stav 0:2 na 4:2. Před našimi fanoušky, v takovéto kulise, to nemá chybu. V play off bojujeme, hodně makáme, snažíme se a máme štěstí. Co víc k tomu říci… Já osobně se cítím v pohodě.

Jdeme zápas od zápasu, každý je jiný, ale jsme maximálně koncentrovaní a přináší to úspěchy. Série s Pískem byla parádní, naplnily se oba zimáky. My jsme chtěli Písek a on zase nás. S velkým štěstím a s velkým úspěchem to dopadlo v náš prospěch.

Finále proti David servisu České Budějovice? Teď už se může stát cokoliv. Myslím, že v Budějovicích budeme hrát jako doma, věřím, že tam přijede hodně našich fanoušků. A ti nás budou tlačit. Věřím také, že můžeme soupeře potrápit a mít úspěch. Začíná se od nuly, navíc každý zápas je jiný."

„Všechno nám sedlo tak, jak mělo"

Martin Všetečka, obránce

„Hodně jsem druhé vítězství a oslavy prožíval. V létě jsem se vrátil do Strakonic, když mě z Písku vyhodili, proto jsem chtěl hrát proti němu. Nemáme tak kvalitní tým jako soupeř, ale zase máme bojovnější srdce. Věřil jsem v úspěch, ale že to bude už po dvou zápasech, to ne. Věděl jsem však, že když budeme bojovat, makat a ´Špína´ to zavře v brance, tak můžeme postoupit.

Sedlo nám všechno přesně tak, jak mělo. Utekl nám akorát začátek druhého utkání, ale nesrazilo nás to a výborní fanoušci nás hnali dopředu. Důležitý byl gól na 1:2 v závěru první třetiny, ten nás hodně nakopl. Pak jsme to silou vůle otočili na 4:2 a díky bohu ubránili konečných 5:3.

David servis ve finále je další tým, který má ve svém středu kvalitní hráče jako jsou Luboš Rob, Franta Bombic a Pepa Kučera v brance. Je to silný protivník. Máme týden na odpočinek. Dáme do toho všechno a doma to bude v takové kulise, jaká byla teď proti Písku, nádherný zápas. Pokusíme se soupeře potrápit a vyhrát."