Marodka Jihočechů se vyprazdňuje jen pomalu. Mimo hru jsou opory brankář Hrachovina, kapitán Gulaš a zkušený Novotný. Ze zámoří se ještě nevrátil po porodu své dcery kanadský obránce Percy. Do branky tak znovu nastoupil Strmeň a do hry se vrátili uzdravení útočníci Valský s Abdulem. S kapitánským céčkem nastoupil Michal Vondrka.

Začátek zápasu byl pořádně divoký. Už po devatenácti vteřinách si našlápl na červené právě Vondrka, pro změnu kapitán hostujícího celku Polák musel zatáhnout za záchrannou brzdu, z trestného střílení ale mladík Koláček na Stezku svou kličkou nevyzrál. Hned záhy musel na druhé straně likvidovat Strmeň Flickovu tutovku.

S první přesilovkou soupeře si Motor poradil naprosto s přehledem, ale slibný úvodní nápor trochu vyšuměl. Domácí byli aktivnější, Pechovu střelu Stezka jen ztlumil, ale puk za brankovou čáru bohužel nedoklouzal.

V době, kdy to čekal asi jen málokdo, uhodilo na druhé straně. Solovjevův nenápadný projektil od modré čáry tečoval ještě nenápadněji Fridrich a kotouč prolétl až za Strměňova záda – 0:1.

Po změně stran se hrálo svižně, Motor měl navrch, ale přes urostlé beky soupeře se do šancí dostával jen velice těžko. Až ve své první přesilovce v utkání hosty pořádně zmáčkl. Šenkeřík se elegantně uvolnil, ale Stezka proti jeho střele vytáhl bravurní zákrok.

„Dobrá třetina. Měli jsme v přesilovkách dost šancí a škoda, že jsme něco neproměnili. Honza Strmeň nás podržel, když bylo třeba, ale i Stezka na druhé straně chytá výborně a nepustil nás ke gólu. Je to sport, ale stejně vyhrajeme,“ zhodnotil druhou třetinu momentálně zraněný první gólman Motoru Dominik Hrachovina.

Do třetí třetiny vlétl Motor jako uragán, v přesilovce nastřelil Pech tyč, ale Stezka držel stále čisté konto.

Přišlo to až ve 46. minutě při vyloučení exbudějovického obránce Plášila. Na modré čáře natáhl obránce Šenkeřík (hrál svůj třístý extraligový zápas) a jeho švih tečoval Ondráček – 1:1..

Za pouhou minutu a půl už Jihočeši dokonce vedli. Báječnou práci před soupeřovou brankou odvedl nový kapitán Michal Vondrka. Vybojoval kotouč a po přihrávce od Štencla dorazil svou vlastní střelu.

Jenže drama ani zdaleka nekončilo. Po nabídce od Valského odmítl zvýšit domácí náskok Holec a záhy bylo vyrovnáno, když Strmeně od modré prostřelil obránce Stehlík.

Motor je však na vítězné vlně a došel si pro tři body. Holec přesně našel Vondrku a muž zápasu tři minuty před koncem usměrnil potřetí kotouč za Stezkova záda. Tím bylo rozhodnuto, protože výborně hrající Jihočeši už si tři body pohlídali.

Branky a nahrávky: 46. J. Ondráček (Šenkeřík, Vondrka), 48. Vondrka (Štencel), 57. Vondrka (Holec, Valský) – 16. Fridrich (Solovjev, Chlán), 51. Stehlík (Marosz). Vyloučení: 3:4, využití: 1:0. Rozhodčí: Pilný, Šindel – Brejcha, Votrubec. Diváci: 1000 (omezený počet).

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Bindulis, Šenkeřík, Pisáček, Štich, Bučko – Chlubna, Koláček, Vondrka – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek – Abdul, Pech, J. Ondráček – Valský, Holec, D. Voženílek. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Vítkovice: Stezka – Polák, Solovjev, Plášil, Pedan, Stehlík, Koch, L. Kovář – Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok – Kalus, Flick, R. Bondra – Půček, Marosz, Bernovský – Fridrich, Chlaň, Lednický. Trenéři Holaň, Philipp a Šimíček.

Hlasy trenérů – Jaroslav Modrý (Motor): „Dlouho jsme prohrávali 0:1. Vitkovice jsou silný a velký soupeř, nebylo lehké se prosadit. Utkání mělo náboj, hrálo se nahoru dolů, byl to dobrý zápas. Pomohli jsme si v přesilovce, ve které jsme vyrovnali na 1:1. V závěru jsme byli o něco šťastnější. Podržel nás gólman, který nám dal šanci najít cestu k vítězství.“

Miloš Holaň (Vítkovice): „Vyrovnané utkání, ve kterém jsme dlouho drželi vedení 1:0. Měli jsme i další šance, ale to měli domácí také. Klíčovým momentem bylo, že jsme v přesilovkách neodskočili na dvoubrankový rozdíl. Hráli jsme je špatně. Kluci nechali na ledě úplně všechno, ale prohráli jsme zápas kvůli detailům. Tři minuty před koncem blázníme dopředu, i když víme, že má Motor silné kontry, takže nemáme žádné body.“