Okresní přebor hokejistů má nového lídra. Do čela se dostala Radomyšl, která si v 5. kole poradila s Cehnicemi 8:4. O skóre za ní jsou Katovice, ty si poradily s HC Luby 4:1. Ve třetím utkání kola si dva body připsaly Horažďovice, které duel se Sušicí vyhrály až na nájezdy.

RADOMYŠL – CEHNICE 8:4 (3:1, 2:2, 3:1). Cehnice šly do vedení už v 5. minutě gólem v oslabení, Radomyšl však dokázala ještě do první přestávky díky dvěma využitým přesilovkám skóre otočit ve svůj prospěch. Ve druhém dějství se více vylučovalo než hrálo, a tak Cehničtí dokázali s favoritem držet krok. Soupeř však žádné překvapení nepřipustil a třemi góly v závěrečné desetiminutovce nakonec dosáhl jasného vítězství.

Branky: 5. Kurz (M. Maroušek), 11. Kurz (J. Maroušek), 13. Havel (Zeman), 34. Brabec (Bulka), 36. Zeman (Havel), 51. Havel (Václav Častoral), 54. Mařík (J. Maroušek), 59. Mařík (Kurz) – 5. M. Boška (V. Boška), 31. M. Boška (M. Bažata), 33. Kurečka (V. Bažata), 48. Řeřábek (M. Boška). Rozhodčí: Vondráček – Hájek, Gross. Vyloučení: 7:8. Využití: 4:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 50.

HC HORAŽĎOVICE – SUŠICE 5:4 SN (0:1, 4:2, 0:1 – 1:0). V oboustranně tvrdém a nečistě hraném utkání s řadou osobních soubojů na samé hranici pravidel měli hráči Horažďovic více ze hry. Ale většina jejich akcí a některé šance končily u dobře chytajícího Šlaise. Když Sušice dokázala v závěrečném dějství z nenápadné akce srovnat a Horažďovice už nedokázaly odpovědět, musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V těch Horažďovickým zajistil bod navíc Michal Sosna.

Branky: 30. L. Sosna (Přerost), 34. L. Papež (Knetl), 37. L. Papež (L. Sosna), 40. Šrámek (Dlouhý), vítězný nájezd M. Sosna – 14. Šašek (Holý, Šmrha), 26. Košvanec (Petera), 26. Broža (Lejsek), 42. Holý (Šašek). Rozhodčí: Řehoř – Kříž, Mašek. Vyloučení: 5:5, navíc Šmrha (Sušice) 10 ´OT. Oslabení: 1:0. Diváků: 40.

KATOVICE – LUBY 4:1 (0:0, 0:1, 4:0). Vítězství Katovic s houževnatým soupeřem se nerodilo lehce. Luby po celé utkání velmi pozorně bránily a příliš Katovice do velkých šancí nepouštěly. A tak až v závěrečné třetině se Katovičtí díky přesilovým hrám dokázali prosadit a otočit skóre.

Branky: 44. Hynek, 47. Hodánek (Škoda), 55. Topinka (Škoda), 59. Krůček (Křivanec) – 27. Kašpar (Malát, R. Pikhart). Rozhodčí: Sýkora – Častoral, Krejčí. Vyloučení: 3:8, navíc Jích (Katovice) a Brousek (Luby), oba OK. Využití: 2:0. Diváků: 55.

1. Radomyšl 4 3 0 0 1 26:16 9
2. Katovice 4 3 0 0 1 16:7 9
3. Luby 4 2 1 0 1 20:10 8
4. Sušice 4 1 0 1 2 20:27 4
5. Horažďovice 4 0 1 1 2 10:19 3
6. Cehnice 4 1 0 0 3 12:25 3

Program 4. kola (2. a 3. listopadu): Sušice – Katovice (ne 16, ZS Sušice), Radomyšl – Luby (so 16.30), Cehnice – Horažďovice (ne 13.30).