Do domácí branky se tentokrát postavil Strmeň, mimo sestavu zůstali útočník Michnáč a také dvojice marodů Endál s Přikrylem. K dispozici není ani obránce Lytvynov, který zůstává s reprezentační dvacítkou na mistrovství světa. Do hostující branky se postavil Bláha, záda mu kryl ze střídačky další Jihočech Gába.

Valaši v nadstavbové části ještě neprohráli a tuto sérii chtěli prodloužit i na jihu Čech. V úvodu zápasu také byli výrazně aktivnější. Jihočeši se nedostali do hry ani ve dvou přesilových hrách. Při té druhé navíc hostující Jonák po rychlém úniku nastřelil tyč Strmeňovy branky.

Motor se skutečně dlouho nemohl dostat do tempa a ani přesilovky mu vůbec nevycházely. Strmeň ještě skvělým zákrokem vychytal gólovku Hořanského, ale v 17. min. už poprvé kapituloval. Další okénko v domácí obraně využil Pechanec a Tůma po jeho akci dorážel na 0:1.

V závěru třetiny měli Jihočeši skutečně z pekla štěstí a podařilo se jim vyrovnat. Vsetínský gólman Bláha se vypravil pro puk za svou branku, ale ten se od nerovnosti na mantinelu odrazil přímo před ní. Lehčí gól Miroslav Holec možná ve své kariéře ještě nedal.

Jenže vyrovnaný stav po první třetině byl pro Motor hodně milosrdný (střely na branku byly 8:16 ve prospěch hostí) a Prospalova družina se moc nezvedla ani po změně stran.

Domácí naštěstí přežili hodně dlouhou přesilovku Vsetína pět na tři a poté si dvojnásobnou početní výhodu zkusili sami. A to už byla jiná písnička. Borci ve žlutých dresech rozebrali bránící trojici a Doležal bombou z voleje zajistil svému týmu poprvé v utkání vedení.

Další gól po střele Pýchy navíc rozhodčí Motoru neuznali kvůli skutečně hodně spornému postavení útočícího hráče v brankovišti… Mladík Beránek pak rozvášnil vyprodanou Budvar arénou vítěznou bitkou s Hryciowem. Pro oba ale také zápas předčasně skončil.

Třetího gólu se ale Jihočeši přece jen dočkali. Svůj důraz na soupeřově brankovišti opět prokázal Veselý a zvýšil na 3:1. Byla to třetí využitá přesilovka ze strany Motoru.

Rozhodnuto ale ještě nebylo. Vsetínský Březina nastřelil tyč a Kucharczyk rovněž v početní výhodě snížil opět na rozdíl jediného gólu.

Závěrečná část hry, to byla bitva o každý centimetr ledu, ve které už ale měli navrch domácí. Uklidňující čtvrtý gól však nepřicházel a soupeř navíc občas zahrozil z nebezpečných brejků.

Vyrovnání měl na hokejce Gorčík, ale Strmeň odmítl. Pýcha na druhé straně nastřelil břevno a v závěru Vsetín zkusil power play, ale Holec do prázdné branky a po něm Prokeš upravili na konečných 5:2.

Branky a nahrávky: 19. Holec (Zd. Doležal), 30. Zd. Doležal (Kloz, Pýcha), 36. J. Veselý (M. Novák), 59. Holec, 59. Prokeš (Allen) – 17. Tůma (Pechanec, Březina), 40. Kucharczyk (Teper). Vyloučení: 7:12 (navíc dom. Beránek a host. Hriciow 5 + do konce), využití: 3:1. Rozhodčí: Wagner, Souček – Hejl, Podrazil. Diváci: 6421 (vyprodáno).

ČEZ Motor: Strmeň – Pavel, Suchánek, Plášil, Vydarený, Allen, Pýcha – Holec, Venkrbec, Christov – Babka, Kloz, M. Novák – J. Veselý, Gilbert, Karabáček – Zd. Doležal, Prokeš, Šimánek – Beránek. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Pro diváky to musel být parádní zápas. Nechyběly v něm emoce nebo bitka. Měli jsme špatný start do utkání a pomohl nám šťastný vyrovnávací gól po nečekaném odrazu od zadního mantinelu. Podržel nás gólman Strmeň. Potom se náš výkon zvedl a hráli jsme dobře. Utkání rozhodly speciální formace."

Luboš Jenáček (Vsetín): "Nesehráli jsme špatné utkání. Když odmyslím poslední dva góly, kdy už jsme hráli vabank, tak to byl vyrovnaný zápas. Rozhodla první třetina, kdy jsme měli hodně šancí, ale dostali jsme smolnou branku. Kluky musím pochválit za bojovnost i herní kvalitu. Divákům se takové utkání muselo líbit."