Před blížícím se play off čeká strakonické hokejisty v předposledním kole základní části krajské ligy veledůležitý zápas. Jde jim o postavení v tabulce a soupeře pro vyřazovací část. Mužstvo je nyní páté, ale šestý Vimperk ztrácí jen dva body. Pátá příčka by pro Strakonice znamenala v play off zřejmě nejhratelnější Český Krumlov.
 A právě tento tým se v neděli představí od 17 hodin v odvetě na Křemelce. Tři body potřebují domácí jako sůl. „Musíme podat výkon plný odhodlání, bojovnosti, dobrého bruslení a střelby, pak můžeme být úspěšní," říká člen výboru HC Strakonice Roman Heimlich.

Vnímáte nedělní zápas jako klíčový, možná i z pohledu celé 
sezony?
Vnímáme ho jako velmi důležitý pro konečné postavení v tabulce, ale důležitý bude i další zápas s David Servisem a také výsledky Vimperku, kterému se teď daří. Musíme prostě nyní bojovat o každý bod. Samozřejmě první tři týmy v tabulce jsou favority celé soutěže, ale současné pořadí na čele po dvou posledních kolech také nemusí platit. Ještě to bude vše velmi zajímavé i pro pořadí mužstev
 v play off.

Udržení páté příčky by vás nasměrovalo v play off právě na Český Krumlov. Vimperk, který je dva body za vámi, má však ve zbývajících dvou kolech výrazně lehčí los a může vás ještě předhonit. Jak vidíte tento minisouboj na dálku?
Je to tak, Vimperk nás kvůli naší prohře s Humpolcem dotáhl na dva body, navíc byl v základní části v utkáních 
s Českým Krumlovem úspěšný a věří si na něj. A jak říkáte, má nyní soupeře, kteří jsou v tabulce za ním. Ale krajská liga je velmi vyrovnaná a je zde hodně překvapivých výsledků, takže uvidíme.

Český Krumlov přijede se zápasem v „nohách", v sobotu ho čeká dohrávka. Myslíte si, že to bude výhoda, že by mohl být unavenější?
Měla by to být výhoda, nakonec jsme to poznali v našem utkání s Humpolcem, že je náročné hrát o víkendu dvě utkání po sobě. Ale Krumlov má nahráno hodně bodů
 a může v sobotním duelu využít juniory nebo náhradníky a hrát proti nám s odpočinutým kádrem. Navíc má tým plný zkušených ligových rutinérů, na rozdíl od našich mladíků, a ti dovedou letité zkušenosti z vyšších soutěží uplatnit. My se musíme spoléhat jen sami na sebe a utkání poctivě odbojovat a udělat vše pro výhru.

První vzájemný zápas jste prohráli vysoko 0:6. Jaké to bylo utkání, proč tak vysoká prohra? Byl soupeř opravdu o tolik lepší, nebo rozhodly i jiné faktory?
Utkání v Krumlově se nám velmi nepovedlo. Rozhodla tam i nesoustředěnost týmu
 v začátku první a třetí třetiny, kdy jsme po velkých chybách v obraně dostali laciné branky, což ovlivnilo celé utkání. My jsme šance promarnili nedůraznou střelbou a výsledek byl pak jednoznačný.

Prakticky celou sezonu vás trápí zaplněná marodka a absence. Jak to bude před nedělním duelem a pro play off – kdo bude chybět? A zažil jste někdy něco podobného?
Je to škoda, protože letní příprava a i výsledky týmu 
v přípravných zápasech byly hodně dobré. Jenže těch problémů se letos opravdu v průběhu sezony nakupilo hodně. Vážná dlouhodobá zranění potkala většinu našich klíčových hráčů – Pangrác, Myslivec, Růžička, na několik týdnů vypadl Špiler a Černý a od Vánoc je zraněný také Kadlec. Nyní do konce sezony Major, zraněný je i nadějný Bazgier. Hodně nám také chybí z pracovních důvodů nehrající Kepl. To je opravdu velký zásah do sestavy a naši mladí hráči potřebují čas na zapracování, neboť jihočeská krajská liga je opravdu velmi těžká soutěž 
a spousta utkání je na úrovni druhé ligy.

Jaký vidíte recept na Krumlov? Přeci jen by podle pohledu do tabulky mělo jít o soupeře na vaší úrovni.
Český Krumlov je letos mimořádně silný, posílil se a má velmi zkušené hráče. Proto také letos hraje na špici soutěže. Přesto jsme jej dokázali
 v přípravě výrazně porazit, takže je také hratelný. Musíme podat výkon plný odhodlání, bojovnosti, dobrého bruslení a střelby, pak můžeme být úspěšní. Věříme, že nám pomohou i naši výborní fanoušci.