S kapitánským „céčkem" dovedl letos devětadvacetiletý Milan Černý hokejisty Strakonic v sezoně 2013/2014 až do finále play off krajské ligy, kde však už nestačili na David servis České Budějovice a skončili v konečném pořadí druzí. I tak šlo o obrovský úspěch. Pro příští ročník bude mužstvo hledat nového kapitána. Milan Černý totiž z pracovních důvodů u Otavy skončil, od nového ročníku bude hrát za Hlubokou nad Vltavou.

Věděl jste sám, že po sezoně 2013/2014 v HC Strakonice skončíte? Nebo se to tak sešlo až později?
Věděl jsem to už v průběhu sezony, že budu muset řešit, jak skloubit práci s hokejem. Nechtěl jsem ale vířit atmosféru a nechal jsem to tedy až po jejím skončení. Navíc sám jsem pořádně ještě nevěděl, jak co bude.

Rozhodoval jste se dlouho, jestli by šlo skloubit práci a další působení ve Strakonicích?
Přestěhoval jsem se do Českých Budějovic, kde mám i práci. Dojíždění by bylo hodně náročné a vůbec vše skloubit. Hokej na této úrovni se hraje pro zábavu a člověk ho nemůže stavět na první místo před práci. Bylo to těžké rozhodování a nějakou dobu jsem to promýšlel.

Jak těžké loučení to bylo?
Rozloučil jsem se na naší společné závěrečné akci. Bylo to líto mě i klukům a vedení.

Co vám ze strakonického hokeje bude chybět především? Přirostl vám k srdci?
Ano. Byl jsem ve Strakonicích spokojený – je tady výborná parta, zázemí, fanoušci, vedení. Nevím, kde v kraji by to v tomto ohledu bylo lepší. Ve Strakonicích se dělá hokej nejlépe!

Tipl bych, že nejhezčí vzpomínka na Strakonice bude uplynulá sezona a jízda v play off až do finále z pozice outsidera.
Určitě. Nikdo s námi nepočítal a bylo z toho finále. Navíc v báječné atmosféře.

Je nějaký zápas či okamžik, který se vám hned vybaví, když se řekne Strakonice?
V paměti mám vybojovaný postup do druhé ligy přes Českou Lípu, i když jsme na něj nereflektovali. A teď samozřejmě uplynulou sezonu a play off, hlavně semifinálová série s Pískem, který jsme dokázali vyřadit, byla parádní. Bylo to vyvrcholení mého působení ve Strakonicích.

Zůstanete dál v kontaktu? Je třeba i šance, že byste se vrátil?
V kontaktu zůstanu, mám ve Strakonicích spoustu kamarádů. A návrat? Nevím, co by se muselo stát, těžko říci momentálně. Uvidíme, co přinese život.

Strakonice budou mít v příštím ročníku podle slov trenéra Pavla Hejla ještě mladší tým než letos. Na co podle vás budou mít? Mohou zase překvapit?
Myslím, že budou mít kvalitní letní přípravu a budou dobře připravené. Na základě toho se podle mého názoru budou pohybovat v horních patrech tabulky.

Jaký to bude pocit, hrát nyní 
v jiném dresu proti Strakonicím, kde jste čtyři sezony působil?
Nevím, ještě jsem to nezažil. Jen v mládežnických kategoriích, ale tam jsem to tak nevnímal. Bude to asi specifické, až přijedu do Strakonic. Snad mě tady fanoušci „nesežerou"…