Jedna napínavá série skončila ve středu 13. února večer v Pouzarově hokejovém centru. David servis porazil v rozhodujícím třetím utkání Radomyšl 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) a po roce se znovu představí ve finále krajské ligy.

I do třetice zápas skončil rozdílem jediné branky. Za delší konec tahali Českobudějovičtí, kteří proti prvnímu utkání doma nastoupili v modrých dresech a z rukávu poprvé v letošním play off vytáhli svého žolíka Martina Štrbu.

Zkušený hráč přispěchal David servisu na pomoc z hokejové školy v Neratovicích. „Jiné cesty nebylo. Radomyšl má hodně dobré mužstvo, a svého cíle bychom také nemuseli dosáhnout, protože série byla naprosto vyrovnaná," poznamenal k posile českobudějovický trenér Jiří Fedur.

Naopak hosté dorazili bez nebezpečného Sýbka, kterého potřebovalo Milevsko ve II. lize. „Pro nás je to klíčový hráč, a když chybí, je to znát," přiznal brankář Radomyšle Lukáš Knap.

Servismani vedli 1:0, skóre otevřel v závěru první třetiny nový muž v sestavě Štrba. V polovině zápasu se začínalo od nuly, protože Gába vyrovnal. Do konce druhé třetiny zbývalo 58 vteřin, když šel David servis znovu do vedení. Bek Chaloupka si nechal podat ze střídačky novou hůl, kterou hned využil přesilovku pět na tři. Hosté nerezignovali, naopak v 53. min. srovnali krok trefou Mazance v početní výhodě.

Českobudějovická odpověď přišla bleskově. Gába šel za katr, ale na lavici dlouho neseděl, za tři vteřiny otevíral vrátka: Štrba vyhrál buly za sebe na obránce Vomelu a jeho vítězná střela měla přesnost i razanci – 3:2. Přesilovky David servisu se s příchodem Štrby zvedly o třídu!

Když časomíra odpočítávala poslední dvě minuty, viděl rozhodčí příliš mnoho žlutých hráčů na ledě, a Radomyšl se tak musela pokusit o power play ve vlastním oslabení. Knap vyjel z branky jen na okamžik, jeho tým už Kučeru neohrozil. David servis závěr zkušeně kontroloval.

Brankář Radomyšle Lukáš Knap přijal porážku sportovně. „Všechny tři zápasy byly neskutečně vyrovnané, Budějovice jsou velice silný tým. Ukázaly, že základní část vyhrály oprávněně. Není, co dodat, jen pogratulovat," vzkázal před kabinou hostů.

Uznal, že David servis šel ve třetím utkání vítězství více naproti. „Domácí si postup zasloužili, my se sami potrestali svou nedisciplinovaností, tím, že jsme byli pořád vylučovaní. To nám škodilo, bránili jsme se, domácí přesilovky výborně proměňovali. S takovým manšaftem si tohle nemůžeme dovolit! Bohužel," litoval Knap po vyřazení svého týmu.