Výsledkově se přestalo strakonickým hokejistům dařit. Třikrát v řadě vyšli bodově naprázdno, v tabulce jsou nyní sedmí. V odvetách základní části krajské ligy je tedy čeká ještě tuhý boj o umístění v nejlepší osmičce, která zajišťuje účast v play off. Podle nového kapitána Jana Čadka, který „céčko" převzal po zraněném Tomáši Růžičkovi, stojí za špatnými výsledky mužstva úzký kádr. Také je podle něj potřeba se více zaměřit na obranu.

Nedělní domácí porážka s Vimperkem 4:5 byla už třetí v řadě. Proč jste znovu vyšli bodově naprázdno?
Byla to podobná prohra jako v těch předchozích duelech. Špatně jsme vstoupili do utkání, potřetí jsme prohráli první třetinu, tentokrát 0:3. Úvod nebyl špatný, ale potom to přešlo v laxnost, všude jsme byli až druzí, ten krok tam chyběl. Vimperk se tak dostal do laufu a vedení 3:0.

Ale dokázali jste se do utkání ještě vrátit, ve 45. minutě jste srovnali na 4:4 a zápas byl pak otevřený.
Soupeř měl víc štěstí. My jsme měli být v zakončení důraznější. Ke konci zápasu jsme měli opravdu velký tlak a šance – Ervín Binder nedal do prázdné branky, Petru Ondrejcovi puk skočil… Soupeř měl v zápase dvě trestná střílení a obě proměnil, my jsme to svoje nedali. To ukazuje na efektivitu. A Vimperk šel vítězství asi víc naproti.

Kde je v současnosti větší problém – nedostávat góly, nebo střílet branky?
Obojí má určitě význam. Začal bych u obrany, protože když se dostaneme pod tlak, chybí nám lepší organizace, nevíme, koho si přebírat. Toho soupeř využívá. Když budeme lépe bránit, nebudeme dostávat tolik branek a pak nás nebude stát tolik sil vracet se do zápasu. Na každý gól se nadřeme, s Vimperkem jsme měli trochu smůlu, gólů jsme mohli dát mnohem víc. Základem je ale obrana.

Co je podle vás důvodem toho, že jste se v posledních utkáních dostali do útlumu?
Základní rozdíl je v tom, že na začátku sezony nás bylo hodně, i na trénincích. Jenže přišla zranění. Sestava je slepená, až před zápasy se dozvídáme, kdo přijde a nepřijde. Máme velkou marodku, kluci chybí. Je to znát.

Delší dobu už je zraněný Tomáš Růžička, po němž jste převzal funkci kapitána. Jak se vám teď hraje? Proběhla nová volba?
Neproběhla, určil mě trenér Pavel Hejl. Vážím si toho, je pro mě velká pocta být kapitánem Strakonic. Samozřejmě je to také větší zodpovědnost. Ne že by mě to svazovalo… Vážím si toho, ale cítím tu zodpovědnost a někdy to přechází v křeč. Člověk by chtěl třeba snadněji nahrát nebo vystřelit, ale ta zodpovědnost ho tíží a stane se, že jasná šance se nedá.

Vaším příštím soupeřem bude venku Soběslav, kterou jste doma rozstříleli 9:2. Tentokrát to asi bude úplně o něčem jiném, když hrajete venku a nejste navíc v optimální formě. Trenér Pavel Hejl říkal, že v Soběslavi se moc nevyhrává…
V Soběslavi je to hodně specifické. Je tam tmavší stadion, na což jsou ale domácí zvyklí. Myslím, že v naší situaci nám nezbývá nic jiného než zabrat a urvat tam body. Každý bod je dobrý. Chtěli bychom zvítězit, nakopnout se. Zaměřit se musíme na první lajnu soupeře, pak máme šanci uspět. Základ je dobře bránit.