Smutek, zklamání. Poprvé za dobu šesti let působení v krajské lize nepostoupili hokejisté Strakonic přes první kolo play off.

Ve středu 6. února vypadli s Veselím nad Lužnicí po porážce na jeho ledě 1:3 (0:1, 1:0, 0:2), která znamenala, že soupeř zvítězil v sérii 2:1 na zápasy.

Co podle trenéra Stanislava Kašpara rozhodlo? „Veselí bylo šťastnější. My jsme v závěru udělali chyby a dostali jsme gól, který se povede jednou za sezonu," narážel na rozhodující trefu domácích na 2:1, kdy ve středním pásmu Janda napřáhl a puk skončil za Špilerovými zády. „Soupeř si s námi vybral štěstí. Uvidíme, jak se mu povede dál," dodal.

Strakonické znovu trápilo proměňování šancí a na to doplatili. Tak jako v celé sezoně. „Máme deset šancí na jeden gól… Veselí mělo dvě a vsítilo dva góly," konstatoval kouč. „První gól jsme soupeři připravili my, ve druhé části jsme domácí k ničemu nepustili, ale vstřelili jsme bohužel jen jednu branku. A v závěrečné třetině hrálo velkou roli vyloučení, kdy jsme hráli sedm minut v početní nevýhodě, a to od 53. minuty," líčil Kašpar. Třetí gól inkasoval tým od Otavy do prázdné branky.

Bylo tedy pro strakonický tým čtvrtfinále v tomto ročníku stropem? „Strop to nebyl. Hráči ve vyřazovací části ukázali, že když o něco jde, hrát dokáží," zmínil se trenér. Podle něj to byla sezona nahoru – dolů. „Ani jsme se nemuseli dostat do play off. Letošní výsledek neberu jako úspěch, ale ani jako zklamání. Je to, jak to je." Strakoničtí zřejmě doplatili na nevyrovnanost výkonů v celé sezoně.

Domácí kouč Michal Špička uvedl k zápasu toto: „Jsme samozřejmě šťastní a chceme uspět i v semifinále. V zápase nás ve druhé třetině, kdy jsme hráli laxně, Strakonice měly jasně navrch a srovnaly, udržel brankář Dvořák. Nebýt jeho, tak by hosté výrazně vedli. Poslední třetina už byla vabank a vědělo se, že kdo dá gól, vyhraje. To se naštěstí podařilo nám díky krásné střele Jandy."

Na jedno se však mužstvo z Křemelky může spoléhat stále – na fanoušky. Na rozhodující třetí zápas do Veselí jich přijelo kolem stovky. „Chtěl bych za mužstvo a za celý realizační tým poděkovat našim příznivcům za podporu v celé sezoně. Strakonice mají opravdové hokejové fandy, na krajskou ligu nadstandardní," dodal ještě Stanislav Kašpar.

Fakta

Krajská liga – čtvrtfinále play off, 3. zápas: Veselí nad Lužnicí – Strakonice 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). Branky: 9. Klimeš (Janda), 58. Janda (Schmied), 59. M. Drs (J. Drs) – 30. Kepl (Černý). Rozhodčí: Hamr – Knor, Němec. Vyloučení: 11:12. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 450.

Strakonice: Špiler – F. Procházka, Hrubý, Řehoř, Hodánek, Kašpar, Ondrejec, Škoda – Samek, Šťastný, Kadlec – Pitel, Kepl, Černý – Major, Bouška, Čadek – Růžička, Kouba.