Domácí střídačka neměla důvod měnit vítěznou sestavu z úterního utkání v Brně, mimo hru zůstávají pouze marodi Slováček s Vondrkou. Hosté přijeli až na obránce Moravčíka v kompletním složení.

Pražané nastoupili s velkým sebevědomím a v úvodu zápasu tahali za delší konec. Pomohl jim také rychlý gól po Vitouchově střele, která prolétla klubkem těl až za Hrachovinova záda.

Jenže po deseti minutách se parta trenéra Jaroslava oklepala a z ničeho nic udeřila. Kapitán Gulaš obkroužil branku strakonického rodáka Saláka a Abdul po jeho přihrávce pověsil kotouč pod horní tyčku – 1:1. A to ještě krátce poté mohl sám přidat Gulaš i druhý gól, ale strážce sparťanské svatyně tentokrát stačil zasáhnout.

„Začátek byl opatrnější a Spartě pomohl šťastný gól. Do desáté minuty byla lepší. Nám paradoxně pomohla přesilovka soupeře, kterou jsme výborně ubránili. Po ní dal Milan Gulaš vyrovnávací branku a od té doby jsme byli lepším týmem. Skvěle jsme zvládli i druhé oslabení a mohli jsme dát i další góly,“ zhodnotil úvodní třetinu momentálně zraněný obránce Motoru Ondřej Slováček.

Po změně stran přitlačila pro změnu Sparta a při velkých šancích Horáka a Sobotky pomohli Hrachovinovi i jeho spoluhráči. Buchteleho kličkovanou pak vychytal sám výborný českobudějovický gólman.

V polovině zápasu se však skóre měnilo na druhé straně. A během pouhých jednatřiceti vteřin hned dvakrát. Nejprve Štenclovu bombu od modré Salák jen vyrazil a od Beránka zamířil kotouč do jeho sítě. Videosudí potvrdil, že přitom rukou nezahrál úmyslně. Třetí branku pak záhy přidal Ondráček.

„Potvrdilo se, že výborně bráníme přesilovky a Sparta je v nich bezradná. Kluci jsou na ně super připraveni a do puntíku plní pokyny trenérů. Pomohly nám dva vstřelené góly a také senzační Dominik Hrachovina,“ nešetřil Slováček po druhé třetině chválou směrem ke svým spoluhráčům na ledě.

Jenže ve třetí třetině se Pražané v početní výhodě přece jen prosadili. Dělovkou z první se prosadil exbudějovický Doležal. Odpověď však naštěstí byla blesková. Rovněž v přesilovce Abdul šikovně tečoval Šenkeříkovu střelu od modré – 4:2.

Tři minuty před koncem vsadili hosté na jednu kartu a sáhli k power play. Ale nebylo jim to nic platné. Naopak kapitán Motoru Milan Gulaš korunoval svůj výborný výkon gólem na konečných 5:2.

Branky a nahrávky: 11. Abdul (Gulaš, Percy), 29. M. Beránek (Štencel, Vráblík), 29. J. Ondráček, 46. Abdul (Šenkeřík, Pech), 59. Gulaš (Pech) – 3. Vitouch (M. Jandus, Polášek), 45. Zd. Doležal (Pavelka, E. Thorell). Vyloučení: 5:8, využití: 1:1. Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Kajínek, Axman. Diváci: 6325.

Motor: Hrachovina – Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel – Gulaš, Pech, J. Ondráček – Valský, Toman, Abdul – Karabáček, D. Voženílek, Venkrbec – M. Beránek, M. Hanzl, Holec. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Sparta: Salák – M. Jandus, Polášek, Jurčina, O. Mikuš, Pavelka, T. Dvořák – Řepík, Horák, E. Thorell – Chlapík, D. Kaše, Sobotka – Forman, Zd. Doležal, Buchtele – Prymula, Vitouch, Konečný. Trenéři Jandač, Hamara a J. Hlinka.

Hlasy trenérů – Jaroslav Modrý (Motor): „Sparta má velice kvalitní tým. Nevyšel nám úplně vstup do utkání, ale pak jsme našli nohy, začali jsme bojovat a měli jsme i kus štěstí. Jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“

Josef Jandač (Sparta): „Viděli jsme, jak dobrý výkon podaly Budějovice v Brně. Přesto jsme si asi mysleli, že se porazí samy. Náš profesorský výkon nemohl na body stačit. Pokud budeme hrát takhle, tak se budeme tabulkou propadat. Gratuluji soupeři, který podal velmi dobrý výkon a vyhrál zaslouženě.“