Jako asistent trenéra byl u poslední druholigové sezony hokejistů Strakonic. Bylo to v ročníku 2006/2007. Po šesti letech se na zimní stadion na Křemelce vrátil. Pavel Hejl povede jako hlavní kouč od příští sezony tým mužů v krajské lize a má ambice hrát v popředí tabulky a v play off dojít co nejdále. Těžko může mít nižší cíle vzhledem k minulým úspěchům HC Strakonice.

Zmiňoval jste, že jste rok od hokeje trenérsky odpočíval. Jak dlouho jste tedy zvažoval nabídku vést mužstvo Strakonic? A co rozhodlo?
Nabídku HC Strakonice jsem nemusel vůbec zvažovat, byl jsem rozhodnutý během minuty. Klub dobře znám ze svého dřívějšího
působení.

Je faktem, že nejdete do neznámého prostředí. Ve Strakonicích jste působil jako asistent, tehdy ještě ve druhé lize, naposledy 
v sezoně 2006/2007. Jak se
z vašeho pohledu a za krátkou dobu, co jste měl šanci poznat, HC Strakonice změnil?
Ve Strakonicích je to na zimáku pořád stejné, nic velkého se tu nezměnilo.

„Budeme se snažit hrát pro lidi." Tuto větu jste zmínil při našem prvním setkání. Co tím přesně myslíte?
Touto větou jsem myslel to, aby strakonický divák viděl útočný a atraktivní celoplošný hokej.

Je něco, na co se do Strakonic vyloženě těšíte a třeba to sehrálo i roli ve vašem rozhodování trénovat tady?
Těším se na diváky, kteří ve Strakonicích vždy stáli za týmem a i když se nedařilo, vždy své mužstvo povzbuzovali v hojném počtu. Další věc byla, že tady znám plno hráčů, co jsem s nimi hrál
 a i co jsem trénoval.

Sledoval jste i po svém konci
 v roli asistenta Strakonice blíže, nebo jen výsledkově? Co jste říkal na minulé roky, kdy prakticky vládly krajské soutěži?
Po mém ukončení ve Strakonicích jsem sledoval stále, jak se dařilo. Můj názor je ten, že ve Strakonicích se vždy hrál dobrý hokej a nebylo překvapením, že byly vždy na čele krajské soutěže.

Co si slibujete od nového ročníku, jaké ambice máte?
Ambice jsou hrát na čele tabulky a dostat se co nejdál ve vyřazovacích bojích.

Nečeká mužstvo výrazná generační obměna? Nakolik chcete dát šanci juniorům, kteří si
 v uplynulém ročníku poprvé vyzkoušeli ligu?
Částečné omlazení nastane. Ale bez starších hráčů se také nedá hrát. Junioři dostanou šanci, když budou odvádět precizní práci ve svých zápasech a trénincích. Vše bude konzultováno s trenérem juniorů.

Jak bude vypadat letní příprava, kterou jste zahájili na začátku týdne? A není nezvyklé startovat tak brzy? Dříve začínala až koncem června…
Letní příprava začala tento týden z jednoho důvodu – je tu hodně mladých hráčů a ti musejí být v zápřahu. Někomu se může zdát, že to je brzy, ale už i na krajskou soutěž musíme být dobře připraveni. Ve všech klubech se omlazuje a připravuje. Letní příprava potrvá pět týdnů, scházet se budeme třikrát do týdne.

Jak to v současné době vypadá s kádrem? Jsou už jisté nějaké příchody, nebo naopak odchody? Kde byste si přál hlavně posílit? A přivedete si sám nějaké hráče?
Kádr zůstává stejný. Co se týče změn v kádru, jestli někdo přijde, to se bude řešit až v srpnu na ledě.

Jakým hokejem byste se chtěl prezentovat?
Už jsem jednou řekl, že budeme hrát celoplošný, útočný hokej. Hlavně, aby se vyhrávalo a aby se líbil lidem.