Do třetice to vyšlo. Hokejisté Strakonic se dočkali v přípravě prvního vítězství. A to jednoznačného, v sobotu 3. září na domácím ledě smetli Příbram 6:0 (2:0, 2:0, 2:0).

Ve druhém vzájemném měření sil jí tak oplatili porážku zvenku, kde podlehli těsně 5:6 (i když Jihočeši vedli už 4:1).

Domácí začali aktivně, soupeře k ničemu nepouštěli a rychle zakončovali. Takže se už ve 4. minutě dočkali vedoucího gólu, kdy přihrávku Růžičky zužitkoval Binder. V 9. minutě přidal ten samý hráč druhou trefu ze samostatného úniku. Hosté se v první třetině nedostali k ničemu.

Ve druhé části oba týmy nevyužily své dobré šance. Skóre se pohnulo až v posledních dvou minutách. Ve 39. minutě do prázdné branky zvyšoval Major, v další minutě přidal Růžička tvrdou ranou gól na 4:0. Domácí měli i štěstí po střele hostujícího Poláka, který trefil jen tyčku.

V závěrečné třetině padly opět dvě branky a znovu do příbramské svatyně. Nejprve ale orazítkoval konstrukci branky v 54. minutě Kurečka. Domácí ze sevření soupeře vytěžili pátou trefu v 57. minutě z hole Dlouhého, v poslední minutě se podruhé v zápase mezi střelce zapsal Major, který dorazil puk do branky.

Komentář trenéra Jiřího Beneše: „S výsledkem jsem určitě spokojený, s předvedenou hrou víceméně také. Nepovedla se nám úplně druhá třetina, jinak si myslím, že bylo znát celkové zlepšení ve hře. Příbram nepřijela úplně v nejsilnější sestavě, což se na jejím výkonu projevilo. Nicméně my jsme se snažili o hru, kterou jsme chtěli hrát, a to se nám dařilo. Utkání nebylo tak vyhrocené, ale svoji kvalitu mělo. Účel splnilo."

Nadcházející dny budou mít Strakoničtí nabité, jedou dvakrát ven. V pátek 9. září hrají od 19 hodin v Milevsku, kterému doma podlehli 1:4, v neděli se představí na ledě Vimperku od 17 hodin.

Příprava: Strakonice – Příbram 6:0 (2:0, 2:0, 2:0). Branky: 4. Binder (Růžička), 9. Binder (Kloud), 39. Major (Křenek), 40. Růžička (Binder), 57. Dlouhý, 60. Major (Kordík). Rozhodčí: Čáp – Vacek, Vondráček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváků: 45.

Sestava: Kuncl (Myslivec) – Ruda, Hřebíček, Kloud, Gross, Kovář, Vlček, Kordík, M. Hrubý, Major, Čadek, Binder, Dlouhý, Křenek, Šimoník, Růžička, Kurečka.