Strakoničtí přivezli tři body, Radomyšl brala dva

Strakonicko - Úspěšně začal rok 2017 pro oba okresní zástupce v krajské lize hokejistů.

10.1.2017

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

Strakonice v neděli 8. ledna ve 14. kole naplno bodovaly v Humpolci, kde vyhrály 6:2 (2:0, 2:2, 2:0) a v tabulce si polepšily na pátou příčku. Mají 22 bodů.

Radomyšl v nedělním domácím duelu uhrála dva body, když Soběslav porazila až na nájezdy 5:4 (1:1, 1:1, 2:2 1:0) a je osmá s 19 body.

Strakonický kouč Jiří Beneš chválil své svěřence za to, jak utkání odehráli. Ale zasloužené vítězství se nerodilo lehce. „Rozhodli jsme až v samotném závěru. Bohužel jsme se opět hodně trápili v koncovce," uvedl.

Kromě pár minut v první třetině a krátkého úseku ve druhé byli Jihočeši po celou dobu lepší. Humpolec držel výborným výkonem brankář. „Ale i náš David Havelec si hlavně ve druhé třetině připsal několik důležitých zákroků. Nicméně soupeř si zase až tolik šancí nevytvořil," zdůraznil Beneš.

Trenér Radomyšle Radek Volf byl spokojený s hrou po třítýdenní vánoční pauze, ale ztráta bodu ho mrzela. „Opět se projevila naše stará bolest proměňování šancí. A také jsme měli smůlu, čtyřikrát jsme nastřelili tyčku a jednou břevno. Kdyby jedna z těchto situací skončila gólem, byl by klid. Také trenér hostů uznal, že jeho tým měl štěstí."

Krajská liga 14. kolo: Radomyšl Soběslav 5:4 SN (1:1, 1:1, 2:2 1:0). Branky: 13. Kica (Řehoř), 30. Kica, 51. Bárta, 53. Řehoř (Kica, Kudrna), rozh. nájezd Gába 15. Hák (Hraňo, Vild), 32. Žákovský (Hák), 49. A. Pánek, 54. Hák (Vild). Sudí: Mareš Karlín, Šesták. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:3. Oslabení: 1:0. Diváků: 69.

10.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Zima očima Romana Szpuka.
11

OBRAZEM: Šumavské počasí fotoaparátem Romana Szpuka

Kusy meteoritu se zatím nenašly

České Budějovice – Už je to přes deset dnů, co na území českobudějovického sídliště Máj a Zavadilky, dopadly části takzvaného bolidu čili jasného meteoru.

Jihočešky dostaly nářez. Prohrály o 51 bodů

Strakonice – Kapitánka basketbalistek Nymburka Alena Huňková nasázela v předehrávce 13. ligového kola ve Strakonicích sedm trojek a stanovila nový rekord sezony.