Strakoničtí hokejisté v přípravě padli s David servisem

Strakonice – V přípravném utkání se strakoničtí hokejisté utkali s druholigovým David Servisem ČB. Ten si odvezl vítězství 6:3.

24.8.2018

HC Strakonice - HC David servis ČB 3:6.Foto: Jan Škrle

Hosté vstupovali do utkání v roli favorita, což prokázali hned v prvním střídání. Po zavezení kotouče do našeho obraného pásma musel nejprve Štrobl hbitě zasáhnout levým betonem, avšak na následující tvrdou a přesnou střelu Škopka od modré již nestačil. Po půl minutě se hostům naskytla možnost přesilové hry, ale domácí branku výrazněji neohrozili. Ve 4. minutě se poprvé výrazněji prosazují domácí, kdy Hrubý vybídl křižným pasem Bednaříka, který však nedokázal v těžké střelecké pozici přesně zamířit. V 9. minutě se blýskl Štrobl sérií zákroků a udržel tak pouze jednobrankový rozdíl. Od 10. do 14. minuty se nám naskytla hra dvou přesilových her. Bohužel soupeř zkušeně kontroloval hru, dokázal vyhazovat a vyhrávat osobní souboje ve svém obranném pásmu, a tak jsme se do výraznějšího zakončení nedostali.

Do začátku druhého dějství opět naskočili lépe Servismani. Díky dvěma slepeným brankám z 23. a 24. minuty odskočili na rozdíl tří branek. Nejprve se trefil po křížném pasu přesnou střelou nad levý Štroblův beton Bárta a poté jak přes kopírák Šuhaj. Pro naše borce to byla studená sprcha, přesto se nenechali nelichotivým vývojem odradit. Ve 28. minutě se naskytla možnost na snížení v přesilové hře. Bohužel pro nás opět udeřili hosté a to ze samostatného úniku. Za obranou si na útočné modré počkal na nahrávku Sumerauer, který blafákem zakončil za Štroblova záda.

Za Strakonické dokázal snížit ve 34. minutě ve vlastním oslabení po sólu přes celé hřiště Ondra Dlouhý. Gól vliv domácím krev do žil, avšak rozhodčí Vovčko byl proti. Ve 36. minutě nás opět vylučuje a do konce druhé třetiny se tak dohrává více méně v nerovnoměrném počtu hráčů.

Třetí třetina začala v podobném duchu jako první a druhá, tedy poměrně rychlou brankou hostů. Střelou na lapačku překonal bezmocného Štrobla, který příliš neviděl, Trummer. Hosté vedli 5:1 pevně drželi otěže zápasu ve svých rukách. Během třetí třetiny se Strakoničtí osmělují a podnikají do útočného pásma nebezpečné výpady. Do slibných střel se dostal kapitán Růžička, který Jágrovy betony tvrdou přízemní střelou neprostřelil. Rovněž tvrdou střelou se snažil prosadit i Bednařík, ale Jágr byl opět připraven. V 50. minutě se po nedorozumění v našem obranném pásmu dokázal prosadit Šulčík, který na kruzích obehrál vyjetého Štrobla a pohodlně zasunul do odkryté svatyně – 1:6. V poslední desetiminutovce hrají domácí nejlépe z celého zápasu. Kombinace již začínají vycházet a zakončení jsou čím dál tím více nebezpečnější. V 52. minutě na 2:6 snižuje kapitán Růžička a v 56. minutě na 3:6 po pěkné kombinační akci při přesilové hře Hrubý po nahrávce Růžičky.

HC Strakonice – HC David Servis ČB 3:6 (0:1, 1:3, 2:2). 34. Dlouhý, 52. Růžička, 56. Hrubý – 1. Škopek, 23. Bárta, 24. Šuhaj, 29. Sumerauer, 41. Trummer, 50. Šulčík. Sestava Strakonic: Štrobl, Vastl – Kovář, Škoda, Hřebíček Jan, Kopenec, Topinka, Hrubý Marek, Franta – Bednařík, Růžička, Jiřinec, Řehoř Patrik, Mikeš, Dlouhý, Srb, Křenek, Švec, Menšík.

Vlastimil Peterka

Autor: Redakce

24.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 26 000 Kč Provozovatelé maloobchodních a velkoobchodních prodejen Vedoucí maloobchodní prodejny. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pro maloobchodní prodejnu koberců ve Strakonicích, ul. Katovická 1402, NP Strakonice přijmeme ihned nebo po dohodě na HPP vedoucí/ho provozovny. Požadujeme ÚSO vzdělání, praxi v oboru nejméně 1 rok, ( v případě, že uchazeč prokáže své znalosti i bez předchozí praxe, není pak podmínkou ) . Dále od uchazečů očekáváme obchodní a manažerské dovednosti, samostatnost a flexibilitu, smysl pro odpovědnost, obchodní dovednosti, asertivní jednání a dobrý zdravotní stav. Nabízíme odpovídající mzdu vč. prémiového ohodnocení formou pohyblivých složek mzdy, příspěvky na stravné ve formě 100 Kč stravenek, pracovní poměr na dobu neurčitou a možnost seberealizace. Uchazeči, kteří projeví zájem o tuto pracovní nabídku zašlou své životopisy na e-mail personalni@breno.cz., nebo se mohou na volné pracovní místo informovat i u stávající vedoucí na prodejně. Vybrané uchazeče pak vyrozumíme o dalším postupu.. Pracoviště: Koberce breno, spol. s r.o.-044 strakonice, Katovická, č.p. 1303, 386 01 Strakonice 1. Informace: , . Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě pomocný 9 150 Kč Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě pomocný pracovník/ce v lahůdkářské výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9150 kč, mzda max. 10500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se přípravu pro lahůdkářskou výrobu (vaření, loupání brambor, krájení zeleniny, smažení, apod). , Pracovní poměr na dobu určitou bude možno dle dohody prodloužit. Pouze pro osoby s I., II. a III. stupněm invalidity., KONTAKT: telefonicky Po-Pá 7:00-14:30hod., Tomanová Aneta, tel.: 730149461. Pracoviště: Calla int. spol. s r.o. - pracoviště radošovice, 386 01 Strakonice 1. Informace: Aneta Tomanová, +420 730 149 461. Zdravotnictví - Zdravotnictví Optometrista 30 000 Kč Optometristé optometrista. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme optometristu pro plánované otevření optiky ve Vodňanech. Požadujeme vysokoškolské vzdělání v oboru, nadšení pro osobní rozvoj a vzdělávání, ochotu poskytovat kvalitní služby za příznivé ceny. Nabízíme práci v příjemném prostředí, jednosměnný provoz, zvýhodněný nákup optických pomůcek, příspěvek na dopravu do zaměstnání, služební vůz, stravenky, finanční odměny za ekonomický růst prodejny., KONTAKT: Kosová Eliška, tel. 731903537, e-mail: doktoroptikgroup@seznam.cz. Pracoviště: Doktor optik group s.r.o.- pracoviště vodňany, nám. Svobody, č.p. 8, 389 01 Vodňany. Informace: Eliška Kosová, +420 731 903 537. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Hasič 90 Kč Hasiči podnikových sborů hasič - strojník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ŘP C+E podmínkou, NOV PO MV ČR výhodou, Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Pracoviště: Čz a.s. - pracoviště strakonice, Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: Roman Matásek, +420 383 342 209.

Házenkáři Strakonic startují novou mistrovskou sezonu. Ilustrační foto.
5

Strakoničtí házenkáři startují soutěže

I.A třída: Větřní zůstává na nule, i když opět zahrálo lépe

Petr Kváča byl na kempu Colorada. "Sezonu ale odchytám v Motoru," ujistí

České Budějovice - Na předsezónním kempu Colorada Avalanche opět nasál atmosféru věhlasné NHL. Nyní už je ale gólman ČEZ Motoru Petr Kváča (21 let) zase zpět a chystá se na svůj letošní premiérový zápas v první Chance lize. V sobotu Jihočeši hostí Prostějov (17). Kdo se ale postaví do domácí branky, zatím není jisté.