Výsledek byl pro Strakonické hodně krutý. „Neodehráli jsme špatný zápas. Ale soupeř nám dal tvrdou lekci z produktivity, využil veškeré příležitosti, které měl," řekl trenér Jiří Beneš. Hosté šance nevyužívali, těžko se do nich dostávali, zakončení nebylo dostatečně rychlé.

Domácí vedli brankami z 16. a 21. minuty 2:0, ale ve 25. minutě srovnali Křenek a Dlouhý. „V této fázi jsme byli jednoznačně lepší, Hlubokou jsme tlačili a přehrávali, vytvořili jsme si hodně dobrých příležitostí. Ale domácí ze tří střel vytěžili tři góly a během chvíle bylo po zápase," popsal kouč. „Gól na 5:2, po střídání gólmanů, to definitivně zlomil."

Hosté se nevzdávali také kvůli početné podpoře fanoušků, kteří ze Strakonic dorazili. Hluboká si ale duel pohlídala a zvýšila až na 7:2. „Označení zápas blbec na tohle utkání sedí. Jak jsme měli kopici štěstí předtím, tak teď to bylo obráceně," konstatoval Jiří Beneš.

Sestava: Havelec (36. Myslivec) – Kovář, J. Srb, Gross, Hrubý, Všetečka, Hřebíček – Dlouhý, Ruda, Major, Andrle, Čadek, Křenek, Kurečka, Šimoník, P. Srb, Flégl.