"Nastoupili jsme do utkání asi až s moc velkým respektem a po našich hrubých chybách šel lídr tabulky do rychlého dvoubrankového vedení. V první třetině se pak trefil ještě dvakrát," komentoval nepovedenou první třetinu strakonický trenér Luboš Krupka.

Druhá třetina již měla zcela jiný obraz a Strakoničtí začali Pelhřimovu pořádně zatápět. "Od druhého dějství jsme šli do hry úplně jinak, hráli dobře a donutili soupeře si vzít oddechový čas. Měli jsme v té době převahu, ale nepřicházely góly. Proto také zůstával stav po druhé třetině o čtyři góly," doplnil ke druhému dějství trenér Krupka.

V závěrečném dějství Strakoničtí svého soupeře svírali a snižovali jeho vedení. Pět minut před koncem byl stav 4:5, domácí v závěru zkusili hru bez brankáře, ale soupeř rozhodl do prázdné brány, "Třetí třetina byla z naší strany velice dobrá a soupeře jsme donutili se strachovat o výsledek. Dotáhli jsme to až na gól a inkasovali pak v poslední minutě," komentoval dění na ledě Luboš Krupka.

V dalším kole jedou páté Strakonice na led druhého Českého Krumlova. "Pokud podobný výkon jako v poslední třetině s Pelhřimovem podáme i v dalším zápase v Krumlově, nemám o výsledek obavu,“ věří svému týmu Luboš Krupka.