Rozehrané měli strakoničtí hokejisté první přípravné utkání skvěle. V jeho polovině vedli na ledě Příbrami 4:1. Potom však kralovali domácí a nakonec Jihočeši prohráli 5:6 (2:1, 2:4, 1:1).

Potěšující ovšem bylo, že čtyři góly týmu od Otavy zařídily v sobotu 20. srpna nové posily. S tím souhlasil i trenér Jiří Beneš. „Celkově tým fungoval velmi dobře. Na to, v jakém jsme byli počtu, jsme zápas odehráli dobře," uvedl. Hosté nebyli kompletní, někteří hráči se účastnili svatby brankáře Jakuba Myslivce.

Jako první v zápase zahrozil Ruda, jedna z posil, ale na gólovou radost si ještě musel počkat. Na druhé straně pak Příbramští několikrát prověřili pozornost brankáře Havelce.

V 8. minutě v přesilovce otevřeli skóre Strakoničtí, po nahrávce Marka Hrubého skóroval Šimoník, staronový hráč mužstva z Křemelky. Ten byl ve 13. minutě s tržnou ránou na hlavě zraněn a musel odjet na ošetření. O minutu později domácí vyrovnali, když se prosadil Hlinka.

Hosté se znovu ujali vedení v 16. minutě, kdy si Marek Hrubý (také staronový hráč Strakonic) najel na kruhy na nahrávku Pavla Srba a trefil horní roh. Náskok hostům zůstal i díky tomu, že Havelec poté zneškodnil samostatný nájezd.

Druhá třetina začala tlakem hostů. Ve 23. minutě z dorážky pohotově zakončil Ruda a ve 26. minutě v početní výhodě skóroval podruhé už na 1:4. Do branky domácích nastoupil Škuta.

Na začátku druhé poloviny druhé části se neprosadil Dlouhý a vzápětí ani Ruda. A tak ve stejné minutě po ztrátě puku a chybě v obraně domácí Císař procpal puk za Havelcova záda a využil početní výhodu – 2:4.

„Zřejmě pod vlivem toho, že nám góly padaly relativně snadno, došlo k podcenění a trošku jsme přestali bránit. Soupeř toho využil a hrozně těžko se nám pak do zápasu vracelo," zdůraznil strakonický kouč.

Další gól dali domácí opět při přesilovce, po nedůsledném vyhození puku při závaru před brankou Tobolič snížil ve 37. minutě na 3:4. Stejný hráč o minutu později opět po chybě v obraně hostů vyrovnal! V poslední minutě druhé třetiny Tobolič dokonal hattrick – 5:4.

Na začátku posledního dějství příbramský Císař dal na 6:4. Ve 46. minutě volal nedovolený zákrok na Rudu v samostatném úniku po trestném střílení. V 55. minutě Dlouhý snížil bombou pod horní tyčku, ale vyrovnat se už Jihočechům ani přes snahu nepovedlo.

„Ve třetí třetině to bylo opět vyrovnané utkání, ale soupeř si v určitých fázích výsledek hlídal. V závěru jsme se dostali do několika slibných šancí, využili jsme však jen jednu," řekl Beneš.

Mužstvo se v dalším přípravném utkání představí poprvé doma. V sobotu od 18 hodin hostí Milevsko, soupeře z krajské ligy. Jiří Beneš čeká podstatně těžší zápas, než byl ten v Příbrami. Jeho tým by měl být už v lepším složení.

Fakta

Příprava: Příbram – Strakonice 6:5 (1:2,4:2,1:1). Branky: Tobolič 3, Císař 2, Hlinka (as. Kadič, Pejsar, Císař, Matouš, Beneš) – Ruda 2, Šimoník, M. Hrubý, Dlouhý (as. Dlouhý 2, M. Hrubý, P. Srb, Ruda). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. Diváků: 60.

Sestava: Havelec – Kuncl, Kloud, M. Hrubý, Gross, Kordík, Topinka, P. Srb, Křenek, Binder, Ruda, Dlouhý, Šimoník.