Dvě vítězství nad soupeři z krajské ligy si v přípravě připsali hokejisté Strakonic. Po dvou úvodních prohrách tak mužstvo navázalo na předchozí výhru doma nad Příbramí (6:0).

Tým od Otavy si poradil v pátek 9. září venku s Milevskem 6:4 (3:3, 3:1, 0:0), vrátil mu tak porážku z domácího ledu 1:4. V neděli následně uspěl také na ledě Vimperku, kde zvítězil 5:4 (0:1, 3:2, 2:1).

První dvě přípravná utkání Strakoničtí prohráli, další tři vyhráli. V čem je změna, že se začalo dařit? „Změna je jen v tom, že hráči začali důsledněji dodržovat věci, které po nich chceme. Nálada je zatím pozitivní, tým konečně pracuje tak, jak má," upřesnil trenér Jiří Beneš.

Z výhry v Milevsku byl kouč hodně nadšený, jeho svěřenci odehráli velmi dobrý duel. A soupeře jistě zaskočili. „Dařilo se nám střelecky a rozbíjet rozehrávku domácích. Tým celkově fungoval velmi dobře. Nicméně tato pozitiva zkazilo zranění ruky Ondřeje Dlouhého, které bohužel bude dlouhodobějšího charakteru," zmínil Beneš.

Ve Vimperku to ze strany týmu z Křemelky už tak pozitivní nebylo, i když dokázal vyhrát. „Můžeme být maximálně spokojení s vítězstvím, ale utkání se nám tolik nepovedlo. V první třetině jsme špatně bránili, ve druhé se nám podařilo vývoj otočit, nicméně pár zbytečných vyloučení vrátilo Vimperk do hry. Pak to bylo nervózní až do konce," zhodnotil trenér.

Až na jedinou výjimku se Strakonicím v přípravě zatím střelecky daří. Dvakrát daly šest gólů, dvakrát pět a jen jednou jeden gól. Přitom právě proměňování šancí bylo největší bolestí v minulé sezoně, kdy tým skončil v krajské lize poslední. Právě na mizernou koncovku doplatil.

„Koncovka nás trápí pořád. Spíše si teď vytváříme hodně šancí a nějaké z nich proměníme. Samozřejmě se projevuje, že tým je starší a zkušenější, je doplněný zkušenými hráči, kteří přenesou klid v koncovce na celé mužstvo," konstatoval zkušený kormidelník.

Do startu krajské ligy zbývá něco málo přes týden. Generálku Strakoničtí odehrají tuto neděli doma, kdy v 17 hodin hostí v odvetě Vimperk. „Tenhle zápas budeme stále brát jako přípravu. Hlavní je, aby se tým dál prezentoval vlastní hrou a měl utkání pod kontrolou," uzavřel Jiří Beneš.

V sobotu 24. září mužstvo od Otavy čeká mistrovská premiéra, v úvodním kole krajské ligy hostí Tábor B.