HC Strakonice – HC Vimperk 11:5 (4:0), (2:3), (5:2).

Další přípravný zápas tentokrát s tradičním účastníkem krajského přeboru Vimperkem se na domácím ledě hráčům HC vydařil. V utkání padlo 16 branek a tak mohli být spokojeni i diváci. Přestože stále ještě chybělo několik hráčů základní sestavy podali domácí mnohem lepší výkon než minulý týden proti Černošicím. V obraně se dařilo zejména Hodánkovi a Luskovi, příjemně překvapil svým výkonem junior Kovář. V útoku se opět dařilo střelecky Kuntovi, který vstřelil 4 góly a na ledě si velmi dobře rozuměl s Jílkem a také Humeníkovi, který zaznamenal v utkání 4 gólové asistence.

Průběh utkání: Po vyrovnaném začátku nejprve Špiler likvidoval dvě šance hostí a v 6. minutě po samostatném nájezdu Jílek otevřel skóre utkání. O minutu později opět po samostatné akci zvýšil Michal Sosna na 2:0. Ve 12. minutě Kunt po hezké spolupráci s Hodánkem a Jílkem vymetl růžek Grulichovi branky a zvýšil již na 3:0. Skóre velmi dobře sehrané první třetiny uzavřel šikovnou tečí Pankrác po přihrávce Lukáše Sosny na 4:0.

Ve druhé třetině tempo domácích trochu pokleslo a to lépe vyhovovalo hostům, kteří ve 26. minutě snížili na 4:1, kdy hostující Hail vydoloval puk zpod Špilerovi lapačky a Novák puk dorazil do branky. Ve 28. minutě Kunt po asistenci Humeníka opět střelou pod horní tyčku zvýšil na 5:1 a stejný hráč zvýšil ve 31. minutě stav utkání na 6:1 po přesné přihrávce Kováře. Mezitím vystřídal Špilera v brance domácích Burda a ve 32. minutě ho překonal Rücker po přihrávce Pešla a hosté snížili 6:2 a ve 40. minutě dovolili domácí svojí nedůsledností v obraně přidat hostům další branku, kterou vstřelil hostující Král po asistenci Nováka.

Třetí třetinu začali domácí aktivně a hned ve 41. minutě Bouška po hezké kombinaci prvního útoku a spolupráci s Humeníkem a Procházkou zvýšil skóre na 7:3. Další branku domácích vstřelil ve 45. minutě Kunt po přesné přihrávce Jílka. Domácí pokračovali v tlaku a výsledkem byla devátá branka v síti Vimperka, kterou vstřelil Binder po akci Žemličky. V 50. minutě hostující Novák po kombinaci s Coufalem a díky důrazu před brankou domácích, kteří jim nechali příliš prostoru, snížil na 9:4. V 52. a 53. minutě se dvakrát prosadil domácí Procházka, který nejprve po asistenci Humeníka a ve druhém případě po kombinaci celého útoku a nahrávkách Humeníka a Boušky vytáhl stav až na 11:4. Poslední slovo v utkání měl hostující Slabý, který po nahrávkách Lačny a Jandy prostřelil Burdu a upravil skóre na 11:5.


Domácí nastoupili v sestavě: V brance Špiler a Burda (střídali se v polovině utkání), obránci Kloud, Sosna Michal, Lusk, Kovář a Hodánek. V útoku hráli Humeník, Bouška, Procházka, Sosna Lukáš, Kunt, Jílek, Binder, Košatka, Macháček, Panský, Pankrác, Aleš, Funda a Žemlička.
Střelci domácích: 4 x Kunt, 2x Procházka, Jílek, Michal Sosna, Pangrác, Bouška a Binder.
Asistence: 4x Humeník, 2x Jílek, Hodánek, Lukáš Sosna, Kovář, Žemlička a Bouška.
Střelci hostí: 2 x Novák, Rücker, Král a Slabý
Asistence: Hail, Pešl, Novák, Coufal, Lačna a Janda.
Vyloučení: 8:6

Před 150 diváky rozhodovali Mandryzs, Jílek a Šímová.