Hokejisté Strakonic pokračují v nepřesvědčivých výkonech. Výsledkem je druhá prohra v řadě. Doma s béčkem Tábora tým od Otavy v neděli 4. listopadu v rámci 8. kola krajské ligy prohrál 3:4 (0:2, 1:2, 2:0) a v tabulce je sedmý, na kontě má devět bodů.

Strakoničtí měli s Táborem špatný přechod do útočné třetiny, dělali zbytečné chyby, lacino inkasovali a obrana nepůsobila příliš kompaktně. To vše rozhodlo o jejich páté porážce. A pohledný hokej to z jejich strany také nebyl.

Hosté šli do vedení v 11. minutě, nahozený puk tečoval za Myslivcova záda Zayml. Další gól Táborští přidali na začátku 16. minuty z hole Šimáka. Pokusy domácích končily neúspěchem. Snížení se domácí dočkali ve 24. minutě, v přesilovce se nejlépe orientoval na brankovišti Hora. Jenže odpověď soupeře přišla už ve 27. minutě v početní výhodě čtyři na tři, gól dal Rižák.

Pak svůj tým podržel hostující brankář Bednář a navíc ve 36. minutě jeho spoluhráči zvýšili už na 4:1, Kratochvíl se – nikým neatakován – prosadil naprosto lehce.

V závěrečné části se domácí zlepšili a zápas zdramatizovali. Ve 44. minutě ujel Binder a nedal Bednářovi šanci. Jenže snížení na rozdíl branky přišlo pozdě, až v čase 58:59 z hokejky Kováře. Táborské béčko si ve zbývajícím čase vítězství pohlídalo.

V příštím kole jedou Strakonice k utkání s béčkem Jindřichova Hradce a Radomyšl míří k duelu s Veselím.

Krajská liga – 8. kolo: Strakonice – Tábor B 3:4 (0:2, 1:2, 2:0). Branky: 24. Hora (Procházka), 48. Binder (Kašpar), 59. Kovář – 10. Zayml (Pechánek), 16. Šimák (Šimeček, Zayml), 27. Rižák (Škulina), 36. Kratochvíl (Zayml, Hošek). Rozhodčí: Pexa – Streďák, Mitáš. Vyloučení: 8:10, navíc Samec (Tábor B) 10´OT. Využití: 1:1. Diváků: 350.

Sestava: Myslivec – Kovář, Ondrejec, Kloud, J. Srb, Kašpar, Procházka – Pitel, Černý, Růžička – Major, Šťastný, Binder – Kopecký, Hora, Čadek.