Byli třetí a k udržení této pozice jim stačily dva body. Nakonec ale skončili až šestí. Tolik situace strakonických hokejistů před a po posledním 22. kole základní části krajské ligy v neděli 27. ledna.

Tým od Otavy nepodal proti čtvrtému Veselí nad Lužnicí doma dobrý výkon a podlehl mu 1:4 (0:3, 1:1, 0:0).

Pro nadcházející play off to znamená, že Strakonice narazí právě na Veselí. Vyřazovací část startuje už tento pátek.

Strakoničtí nezačali nedělní duel vůbec dobře. Od začátku působili nervózně a soupeř už po necelých dvou a půl minutách šel z nenápadné střely Čápa do vedení. Hosté byli dále aktivnější.

V 5. minutě se do zakončení prokličkoval Šťastný, zakončil, ale byl faulován. Jenže z přesilovky domácích nic nebylo a naopak 14 vteřin po jejím skončení ujel soupeř, Mikeska sólo proměnil – 0:2.

Domácí byli dál v křeči, zakončení si pořádně nepřipravili a znovu nevyužili početní výhodu. A tak se na začátku 14. minuty prosadilo už potřetí Veselí – pěknou kombinaci zakončil pod břevno Čáp a vyhnal brankáře Špilera na střídačku. Na jeho místo nastoupil Myslivec. Zbytek úvodního dějství se dohrával ve stejném duchu.

A stejný byl i začátek druhé třetiny, kdy se hned po necelých dvou minutách prosadili hosté počtvrté, konkrétně Sekera. Se střelami Strakonických si bez problémů poradil gólman Dvořák. Svůj tým podržel na druhé straně i Myslivec na konci první poloviny utkání skvělými zákroky, kdy šance hostů volaly po gólu.

Ve druhé půlce druhé třetiny domácí přežili oslabení tři proti pěti a měli i více ze hry, jenže hosté se představili jako kompaktní tým, dobře bránili a hodně bruslili. Dvě a půl minuty před druhou sirénou se Strakoničtí dočkali snížení – do střelecké listiny se zapsal Samek, i když s uznáním jeho trefy rozhodčí několik vteřin váhal.

V závěrečné dvacetiminutovce byli domácí aktivnější a jejich výkon se zvedl, jenže na zkušeně hrající Veselí to nestačilo. I když brankář Dvořák musel zasahovat mnohem častěji a hosté měli i štěstí, na výsledku se nic nezměnilo.

Komentáře trenérů:

Stanislav Kašpar, Strakonice: „Asi byla moje chyba, že jsem řekl, že se bude hrát na čtyři lajny. Ale chtěl jsem, aby si zahráli všichni. Pro některé to byl poslední zápas sezony, nemají odehrán potřebný počet utkání, takže se nedostanou do play off. Bohužel hráči k tomu přistoupili laxně. První třetinu jsme na ledě nebyli. Dostali jsme tři rychlé branky a bylo po zápase. Soupeř hrál velmi dobře, my naopak jako Janci. Šlo nám o udržení se v nejlepší čtyřce a takto to dopadlo. Jdeme do vyřazovacích bojů z šestého místa a půjdeme právě na Veselí. Musíme tenhle zápas hodit za hlavu a nesmí se opakovat takovýhle nástup. Hrát se dá s každým."

Michal Špička, Veselí nad Lužnicí: „Od úvodu jsme byli lepší a vytvořili si tříbrankový náskok, který jsme si poté ve zbytku zápasu udržovali. Nečekal jsem tak lehký průběh. Trochu jsme si sice situaci zkomplikovali inkasovanou brankou, kdy jsme předtím měli využít přesilovku pět na tři. Ale třetí třetinu jsme dohráli už v klidu. Strakonice byly podle mě nervózní, i když nevím proč. Vždy jsme s nimi hráli perfektní hokej nahoru – dolů, který se líbil. Tentokrát mě soupeř zklamal."

Čtvrtfinále play off Veselí nad Lužnicí – Strakonice startuje tento pátek na ledě týmu z Táborska a v neděli se stěhuje na Křemelku. Hraje se jako tradičně na dva vítězné zápasy. Případné třetí utkání by se pak hrálo ve středu.

Fakta

Krajská liga – 22. kolo: Strakonice – Veselí nad Lužnicí 1:4 (0:3, 1:1, 0:0). Branky: 38. Samek – 3. Čáp (Chlaň), 7. Mikeska (Chlaň), 14. Čáp (Sekera), 22. Sekera (Kypta, Janda). Rozhodčí: Poskočil – Vondráček, Sýkora. Vyloučení: 7:9, navíc Mikeska (Veselí) 10´OT. Bez využití. Diváků: 400.

Strakonice: Špiler (14. Myslivec) – F. Procházka, M. Procházka, Hrubý, Kloud, Ondrejec, Řehoř – Pitel, Růžička, Černý – Samek, Šťastný, Kadlec – Major, Bouška, Čadek. Připraveni byli Hodánek, Kouba, Kepl, Arnold, Hora.