Strakonice propadly s Veselím a neudržely třetí místo

Strakonice - Hokejisté podlehli doma v závěrečném 22. kole základní části krajské ligy Lokomotivě 1:4 a skončili až šestí. S tímto soupeřem se potkají i v play off.

29.1.2013

Strakonice doma podlehly Veselí nad Lužnicí 1:4.Foto: Jan Škrle

Byli třetí a k udržení této pozice jim stačily dva body. Nakonec ale skončili až šestí. Tolik situace strakonických hokejistů před a po posledním 22. kole základní části krajské ligy v neděli 27. ledna.

Tým od Otavy nepodal proti čtvrtému Veselí nad Lužnicí doma dobrý výkon a podlehl mu 1:4 (0:3, 1:1, 0:0).

Pro nadcházející play off to znamená, že Strakonice narazí právě na Veselí. Vyřazovací část startuje už tento pátek.

Strakoničtí nezačali nedělní duel vůbec dobře. Od začátku působili nervózně a soupeř už po necelých dvou a půl minutách šel z nenápadné střely Čápa do vedení. Hosté byli dále aktivnější.

V 5. minutě se do zakončení prokličkoval Šťastný, zakončil, ale byl faulován. Jenže z přesilovky domácích nic nebylo a naopak 14 vteřin po jejím skončení ujel soupeř, Mikeska sólo proměnil – 0:2.

Domácí byli dál v křeči, zakončení si pořádně nepřipravili a znovu nevyužili početní výhodu. A tak se na začátku 14. minuty prosadilo už potřetí Veselí – pěknou kombinaci zakončil pod břevno Čáp a vyhnal brankáře Špilera na střídačku. Na jeho místo nastoupil Myslivec. Zbytek úvodního dějství se dohrával ve stejném duchu.

A stejný byl i začátek druhé třetiny, kdy se hned po necelých dvou minutách prosadili hosté počtvrté, konkrétně Sekera. Se střelami Strakonických si bez problémů poradil gólman Dvořák. Svůj tým podržel na druhé straně i Myslivec na konci první poloviny utkání skvělými zákroky, kdy šance hostů volaly po gólu.

Ve druhé půlce druhé třetiny domácí přežili oslabení tři proti pěti a měli i více ze hry, jenže hosté se představili jako kompaktní tým, dobře bránili a hodně bruslili. Dvě a půl minuty před druhou sirénou se Strakoničtí dočkali snížení – do střelecké listiny se zapsal Samek, i když s uznáním jeho trefy rozhodčí několik vteřin váhal.

V závěrečné dvacetiminutovce byli domácí aktivnější a jejich výkon se zvedl, jenže na zkušeně hrající Veselí to nestačilo. I když brankář Dvořák musel zasahovat mnohem častěji a hosté měli i štěstí, na výsledku se nic nezměnilo.