Hokejisté Strakonic smetli Hlubokou

Premiérové domácí utkání nové sezony krajské ligy vyšlo strakonickým hokejistům skvěle. Hlubokou nad Vltavou porazili 7:1 a tím nejlepším možným způsobem odčinili minulou porážku na ledě Soběslavi 2:5.

Tým od Otavy šel do vedení v 8. minutě po trefě Kepla, který po spolupráci s Kloudem vyjel z rohu mezi kruhy a vymetl levou šibenici Daškovy branky.

Další góly přinesla až druhá třetina. Ve 25. minutě sice hosté v přesilové hře zásluhou Šimka vyrovnali, poté už se však radovali jen domácí. O minutu později zaúřadoval třetí útok a po pěkné kombinaci stál na konci akce Kopecký – 2:1. Následně svůj tým podržel brankář Špiler.

Ve 36. minutě se prosadil ve skrumáži Binder, který se do týmu vrátil po zranění a operaci kolene a po ledě překonal Daška na 3:1. Strakonicím pomohla branka do šatny ve 40. minutě, kdy střelu Černého ze strany do vlastní branky tečoval hostující obránce.

Hosté se nevzdávali a Špiler musel prokázat své umění, poradil si i s trestným střílením ve 47. minutě. Pět minut poté první útok domácích při přesilovce vyšachoval obranu a Pitel dostal od Černého přesnou nahrávku a zvyšoval do prázdné branky na 5:1.

Hluboká zareagovala změnou mezi tyčemi, do branky nastoupil Brom. Ten však vzápětí inkasoval, od modré čáry se trefil Srb. V 56. minutě stanovil na 7:1 Černý po nahrávce Růžičky.

Radomyšl uspěla na nájezdy

Z venku přivezli první body do tabulky hokejisté Radomyšle. Byly dva za vítězství na samostatné nájezdy. Radomyšlští uspěli na ledě béčka Tábora, když v normální hrací době skončil duel 3:3 (0:0, 1:1, 2:2).

Zápas byl vyrovnaný od začátku do konce, vedli domácí i hosté. „Z tohoto pohledu je tedy remíza podle mě spravedlivá. My i soupeř jsme také jednou nastřelili tyčku. Penalty už jsou loterie, my jsme nakonec měli víc štěstí," řekl k zápasu trenér Radek Volf.

V normální hrací době se do listiny střelců dvakrát zapsal Mazanec, jeden gól přidal Mošovský. A v samostatných nájezdech byl úspěšný v první sérii Sýbek, domácí se neprosadili ani jednou.

Krajská liga – 2. kolo: Strakonice – Hluboká nad Vltavou 7:1 (1:0, 3:1, 3:0). Branky: 8. Kepl (Kloud), 26. Kopecký (Čadek, Jícha), 36. Binder, 40. Černý, 52. Pitel (Černý), 52. Srb (Kepl), 56. Černý (Růžička) – 25. Šimek (Miler). Rozhodčí: Jílek – Knor, Němec. Vyloučení: 5:9, navíc Hejda, Žlůva (oba Hluboká) 10´OT. Využití: 1:1. Diváků: 350.

Sestava: Špiler – Kovář, Ondrejec, Kloud, Velíšek, Hrubý, Procházka, Srb – Pitel, Černý, Růžička – Major, Kepl, Binder – Čadek, Kopecký, Jícha.

Krajská liga – 2. kolo: Tábor B – Radomyšl 3:4 po SN (0:0, 1:1, 2:2). Branky Radomyšle: Mazanec 2 (u 2. gólu as. Neckář), Mošovský, rozhodující SN Sýbek.

Sestava: Havelka – Mazanec, Neckář, Stropnický, Pěnička – Gába, Jungbauer, Mošovský – Novák, Maroušek, Sýbek – Kurz, Javůrek st., Šimoník.

1. Soběslav 2 2 0 0 0 13:5 6
2. Božetice 2 2 0 0 0 9:6 6
3. DS ČB 2 1 1 0 0 10:3 5
4. Strakonice 2 1 0 0 1 9:6 3
5. Veselí n. L. 2 0 1 1 0 8:8 3
6. Č. Krumlov 2 1 0 0 1 9:12 3
7. J. Hradec B 2 0 1 0 1 7:7 2