Ziskem bodu vstoupili strakoničtí hokejisté do druhé poloviny základní části krajské ligy. Na ledě Tábora B prohráli ve 12. kole v neděli 11. prosince až na nájezdy 5:6 (1:4, 2:0, 2:1 – 0:1). V tabulce dál drží osmou příčku.

Jestli byl bod ziskem, nebo ztrátou, nedokázal strakonický trenér Jiří Beneš jednoznačně říci. „Po první třetině by bod byl asi zlatý, na konci zápasu ho bohužel vnímáme trochu jako ztrátu," konstatoval.

Podobně neurčitý byl i domácí trenér Pavel Kratochvíl. „Za dva body jsme rádi, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsme bod ztratili."

Strakoničtí nezačali vůbec dobře, v 10. minutě už prohrávali 0:3. V 15. minutě snížil Ruda, jenže ještě před koncem první části domácí znovu zvýšili na rozdíl tří branek.

„Soupeř velmi dobře bruslil, byl lepší. My jsme první třetinu absolutně nezvládli – nebruslili jsme, všude jsme byli pozdě, hráli jsme nedůrazně, měli jsme poměrně dost vyloučených," přiblížil Jiří Beneš. Naopak domácí kouč byl spokojený. „Za prvních dvacet minut nebylo hráčům co vytknout."

Druhá třetina patřila gólově mužstvu od Otavy. Nejprve se ve 33. minutě podruhé v utkání prosadil Ruda a po něm ve 39. minutě snížil na rozdíl gólu Pavel Srb. Podle strakonického trenéra jeho svěřenci hru vyrovnali a byli poté lepší. „Bohužel jsme se zase trápili v koncovce," zdůraznil.

Táborský lodivod viděl tuto třetinu jako klíčovou. „Jednoznačně špatnou hrou v této části jsme nakonec ztratili bod. Místo toho, abychom těžili z chyb hostů, jsme se bezhlavě vrhali za dalšími brankami a dělali spoustu chyb," upřesnil.

Ve třetí minutě závěrečného dějství Táborští opět odskočili, ve vlastním oslabení, ale hosté měli vynikající finiš. V 57. minutě vykřesal naději Křenek a ten samý hráč následně v 59. minutě vyrovnal a zařídil minimálně bod (ještě předtím hostující Ruda nevyužil trestné střílení). „Vyrovnávací gól byl dost se štěstím," uznal Jiří Beneš.

O vítězi a bonusovém bodu tak rozhodly samostatné nájezdy. V těch byli šťastnější hráči táborského béčka, když se ve druhé sérii prosadil Ježek. Hostující Hřebíček, Všetečka a Dlouhý neskórovali.
V sobotu čeká Strakonické už od 14 hodin domácí derby s Radomyšlí.

Sestava: Myslivec – Kovář, Hrubý, Všetečka, Hřebíček, Kordík, J. Srb – P. Srb, Růžička, Čadek – Ruda, Dlouhý, Křenek – Kurečka, Major, Andrle – Šimoník.