Hokejistům Strakonic může už v pátek skončit sezona. To za předpokladu, že neuspějí ani ve druhé finálové bitvě proti Velké Radouni. Jak viděl první duel, který tým od Otavy prohrál 3:4 po samostatných nájezdech, kapitán mužstva Marek Kloud a co říká před domácí odvetou?

Panuje v týmu před druhým finálovým utkáním nervozita?

Protože jsme se poprvé po nedělním zápase sešli až v úterý, a to jen v omezeném počtu, tak jako většinu úterních tréninků v sezoně, nervozita zatím nebyla znát. Ale s blížícím se zápasem bude určitě cítit napětí.

V prvním duelu došlo až na trestná střílení. Myslíte si, že i další střetnutí bude takto vyrovnané?

Kvůli hernímu stylu, který Velká Radouň předvádí, to znamená urputná obrana a destrukce, si myslím, že moc gólů nepadne.

Na co se budete muset zaměřit a co zlepšit oproti minulému utkání?

Určitě se budeme muset zlepšit v kázni, abychom nebyli tak vylučováni. Vždyť Velká Radouň dala všechny góly v přesilové hře.

Naordinoval vám trenér Richard Kepl na další zápas nějakou speciální taktiku?

Uvidíme, s čím trenéři přijdou v dalším tréninku (rozhovor se uskutečnil v úterý – poznámka redakce), kdy se určitě sejdeme v hojnějším počtu. Ale podle mě spíš než o speciální taktiku půjde o to, abychom si uvědomili chyby, které jsme v neděli dělali.

Radouň hraje spíše defenzivní hokej a spoléhá na brejkové situace. Přál jste si pro finále spíše Vimperk, který vyznává útočný hokej?

Určitě bych raději ve finále viděl Vimperk, a to kvůli tomu, co jste už řekl: hraje daleko hezčí hokej. A také proto, že by atmosféra, která by toto finále provázela, byla určitě důstojnější než byla třeba komorní atmosféra v Jindřichově Hradci. Tu se snažili rozptýlit pouze naši fanoušci, kterým tímto za tým moc děkuji.

Radouň jste ještě v letošním ročníku neporazili. Teď musíte, abyste si prodloužili sezonu.

Doufám, že to tak bude a budeme se moci Velké Radouni vysmát. A to už jen za to, jak o nás píšou na svých webových stránkách a i za jejich – podle mého nefér – pokus oslabit náš tým v odvetě tím, že poukazovali a dožadovali se vyloučení ve třetí třetině za to, že náš hráč nemá na helmě plexisklo.

Chtěl byste něco vzkázat strakonickým fanouškům?

Našim fanouškům bych chtěl vzkázat velké díky za podporu, kterou nám projevují jak v zápasech, tak i na internetových stránkách. Dále bych je chtěl ujistit, že jako tým chceme dojít ve finálových bojích co nejdále.

Miloš Vrátný, Jan Petráš