Vedení HC Strakonice podepsalo smlouvu s novým generálním sponzorem. Nejen o tom, co přinese, mluví v rozhovoru pro Deník člen výboru HC Strakonice Roman Heimlich.

Co znamená nový generální sponzor pro oddíl HC Strakonice?

Spolupráce nám pomůže v dalším rozvoji. Jak u mládeže, tak u dospělých. Je nutné si uvědomit, že příspěvky a dotace v žádném případě nepokryjí náklady, které sportovní činnost obnáší. Ty stačí pouze na menší část našeho rozpočtu, větší část musíme zabezpečit sportovním marketingem.

Hokej patří k nejpopulárnějším sportům, ale je všeobecně známo, že je i hodně drahý…

To je pravda. Náklady na účast v krajských mládežnických soutěžích, náklady na cestování a rozhodčí jsou značné. Muži sice v letošní sezoně hrají „jen“ krajský přebor, ale dorost hraje poprvé v historii ligu, což znamená více cestování. Těší nás, jaké popularitě se u veřejnosti hokej ve Strakonicích těší. Například na derby mužů s Vimperkem minulou neděli přišlo kolem osmi stovek diváků, a to není málo.

Nejvíce na očích je samozřejmě hokejová soutěž dospělých. V mládežnických kategoriích ale klub dosahuje také výborných výsledků. Můžete je jen pro připomenutí ve stručnosti zmínit?

V mládežnickém hokeji byla například loňská sezona vůbec historicky nejúspěšnější. Žáci vyhráli krajský přebor hned v několika kategoriích. Druháci a třeťáci byli vůbec nejúspěšnější v kraji i v konkurenci daleko větších měst. Osmáci vyhráli krajskou žákovskou ligu. Dorostenci krajský přebor a postoupili do celostátní ligy. I ostatní mládežnická družstva se umístila na předních místech v kraji. Zde je nutné zmínit velmi dobrou práci trenérů a vedoucích mužstev, kteří se ve svém volném čase starají přibližně o 250 dětí.

Jak se vám daří oslovovat obchodní partnery?

Není to jednoduché, pro vedení klubu to představuje velmi náročnou práci. Chci však zdůraznit že nechceme sportovní činnost zužovat, naopak chceme zabezpečit její další rozvoj. Vážíme si proto všech sponzorů, které v současnosti máme.