Hokejisté Strakonic nezvládli důležitý zápas! V 18. kole krajského přeboru podlehli v Budvar Areně David servisu České Budějovice 3:6 a klesli na šestou příčku tabulky.

David servis České Budějovice – Strakonice 3:6 (2:1, 3:1, 1:1).

Hostům opět chyběli někteří hráči základní sestavy, ale již mohli počítat se staronovými posilami – Řehořem a Kadlecem. A také s uzdraveným Bartošem.

Do úvodní části vstoupili lépe Českobudějovičtí – už po 40 sekundách hry se prosadil Eliáš střelou nad Špilerovu vyrážečku. Domácí v úvodním tlaku pokračovali a další branky se dočkali za necelé tři minuty: Eliáš vyhrál buly pro Daniela Mikeše a ten poslal puk přesně k tyčce. „Tyto dva góly určitě ovlivnily další vývoj zápasu,“ prohlásil vedoucí mužstva HC Strakonice Roman Heimlich.

V 6. minutě měly první šanci na vstřelení branky Strakonice a svojí šancí nepohrdly. V přesilovce Lusk vystřelil od modré a Kunt tečí poslal puk přesně nad Studničkovo rameno. V 18.minutě mohl vedení David servisu navýšit Vašek, ale jeho únik zastavil Špilerův připravený beton.

O dvě minuty později měl další stoprocentní šanci domácí Dalibor Mikeš, ale v přečíslení dva na jednoho těsně minul odkrytou klec.

Laciné góly

Do druhé části vstoupili lépe svěřenci Richarda Kepla. Lusk nalezl před brankou volného Bindera a ten nadvakrát vyrovnal na 2:2. O několik minut později měl velkou příležitost na otočení zápasu Bartoš, ale zblízka poslal puk přesně do připraveného Studničky.

„David servis v tu chvíli znervózněl, jenže my jsme místo toho, abychom pokračovali v tlaku, inkasovali dva zbytečné góly,“ dodal Heimlich.

Ve 26. minutě volný Vašek neměl problém překonat Špilera a o minutu později navýšil opět na dvoubrankový rozdíl – ač tísněn obráncem – Jakub Eliáš.
V polovině zápasu se povedlo Strakonickým soupeře zamknout v obranném pásmu, ale z velkého tlaku vytěžil Kunt pouze tyč. Ve 37. minutě se tak radovali opět Českobudějovičtí, střelcem byl Cibulka. „Pátá branka v naší síti rozhodla,“ konstatoval vedoucí mužstva.

Závěrečná část začala opět v režii týmu od Otavy – po dvou minutách hry se po pěkné akci, kterou založil navrátilec Řehoř, prosadil Hora po přihrávce Bindera a snížil.

Domácí po inkasovaném gólu opět přidali na obrátkách a několikrát nepříjemně Špilera ohrozili. Ve 47. minutě musel Špiler vytáhnout akrobatický zákrok proti Lonsmínovu úniku. Další velkou šanci si domácí vytvořili o několik minut později, tentokráte ujel obraně Vašek.

V 53. minutě se už Českobudějovičtí dočkali: Lonsmín vystřelil od modré a před Špilerem tečoval puk Říha a upravil tak na konečných 6:3.

"Sehráli jsem špatný zápas, nedařilo se celému mužstvu. Českobudějovičtí byli efektivnější. Pochválit musím navrátivšího Milana Řehoře, který hrál dobře. Jsme teď ve složité situaci a proto potřebujeme co největší podporu od našich fanoušků,“ uzavřel hodnocení výzvou Roman Heimlich.

Sestava: Špiler (54. Burda) – Kloud, Lusk, Řehoř, Hodánek, Funda – Kunt, Kadlec, L. Papež – Bartoš, Šimoník, Bouška – Stropnický, Binder, Hora. Střídal Lukáš Sosna.