Souboj o čelo tabulky neměl vítěze

STRAKONICE - Vedoucí Drahonice proti Radomyšli poprvé zaváhaly. Zápas příliš hokejových momentů nenabídl.

5.12.2007

Diorit sice prohrával s Katovicemi 0:1, ale ve třetí třetině předvedl parádní obrat. Nakonec zvítězil 4:1. Na snímku vlevo je katovický Smola, který brání Poláka, autora jedné branky. Foto: Jan Škrle

Dvě rozdílná utkání přineslo 7. kolo okresního hokejového přeboru.

DIORIT – KATOVICE 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)

Střetnutí nabídlo hezký hokejový zážitek. Řadu gólových příležitostí zneškodnili oba gólmani – Hála a Burda. Zvonily i tyčky. Katovice od začátku druhé třetiny vedly, Diorit vyrovnal v poslední části a výsledek byl ještě otevřený.

Diorit šel do vedení, vyrovnání následně odmítl neproměněným trestným střílením Zeman. Soupeř poté přidal další dvě trefy.

Branky: 48., 53. a 59. Vlček, 60. Polák – 22. Král, asistence: Polák 3, Boška 2, Vlček – Luboš Sosna a R. Novotný. Vyloučení 5:7, navíc Müller (KAT) 10´ OT nesportovní chování, 30 diváků.

Sudí Diviš – Vovčko, Vrba.

RADOMYŠL – DRAHONICE 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)

Utkání dvou aspirantů na přeborníka okresu očekávání nesplnilo, hokejových momentů bylo k vidění málo. Převládaly nečisté zákroky – sekání, hákování. Nejlépe hovoří statistika: třicet (!) dvouminutových trestů a jeden osobní desetiminutový trest.

Na neproměňování příležitostí více doplatila Radomyšl, která nedokázala využít ani přesilovky pět na tři v průběhu asi osmi minut hry.

Branky: 32. a 60. Krejčík – 12. Rybák a 41. Havel, asistence: Walter, Korec – J. Maroušek 2. Vyloučení 13:17, navíc M. Maroušek (DRA) 10´ OT nesportovní chování, využití 0:1, 45 diváků.

Rozhodovali Hájek – Diviš, Vrba.

Volno měly Horažďovice.

Příští kolo (8.) – 15. a 16. prosince: Drahonice – Diorit (so 15), Katovice – Horažďovice (ne 16). Volno má Radomyšl.

5.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Vpředu strakonická Alena Jeništová nastřílela 28 bodů, trutnovská Maisha Bethelová dala 21 bodů.

U19 Chance se zlepšuje. Pocítil to Trutnov

Horská služba zachránila běžkaře, pomoc volal přes aplikaci Záchranka

Vysvědčení bylo nejen pro žáky, ale i pro kantory

Strakonice - Povinná školní docházka byla v našich zemích v tehdejší monarchii zavedena za vlády Marie Terezie, tedy v roce 1774. Jakým prošla pro nás dnešní vysvědčení vývojem za posledních více jak 200 let, ukazuje výstava, která byla zahájena 12. února ve Strakonicích.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.