Čtyři kola. Ještě tolik zbývá do konce základní části krajského přeboru hokejistů. To znamená, že ve hře je osm bodů.

Stát se sice může leccos, ale týmu Strakonic už by postup do nejlepší osmičky, která si to rozdá v play off, uniknout neměl. Po osmnácti kolech patří svěřencům trenéra Kepla šesté místo.

To jim sice zaručuje účast ve vyřazovacích bojích, ale je nevýhodné z hlediska nasazení. Mužstvo by začínalo na ledě soupeře.

Jaké šance ještě mají Strakoničtí minimálně na čtvrtou příčku, která zajišťuje výhodu domácího prostředí? Při pohledu na tabulku reálnou šanci ještě mají, ztrácejí na ni tři body.

Bohužel mužstvo prohrálo v minulém kole hodně klíčový duel s David servisem České Budějovice. Právě ten je nyní čtvrtý, o skóre před týmem Veselí nad Lužnicí.

„Když uděláme ještě šest bodů, mohlo by to na čtvrté místo vyjít,“ míní vedoucí mužstva Roman Heimlich.

Strakonice tuto neděli hostí Vimperk, který je osmý. Tento post bude chtít udržet. Tým od Otavy však hraje doma a také vzhledem k tomu, že jde o sousedské derby, se dá čekat bouřlivá atmosféra. A navíc bilance vzájemných zápasů hraje pro něj – vyhrál dvakrát v přípravě, zvítězil i v soutěži.

V dalším kole zajíždějí Strakoničtí do Soběslavi, která je druhá. První vzájemný zápas s ní prohráli. Poté přivítají Český Krumlov, který se ze současné deváté pozice ještě určitě pokusí poskočit o příčku výše. A na závěr zajíždějí k duelu s Veselím nad Lužnicí.

„Základ je vyhrát obě domácí utkání. A pak se pokusit o překvapení venku,“ konstatuje Heimlich. „Rozhodně se o umístění mezi nejlepšími čtyřmi týmy chceme pokusit. A i někdo z popředí tabulky může ztratit,“ uvažuje.

A mužstvo, které by si Strakoničtí pro play off vyloženě nepřáli? „Týmy jsou tak vyrovnané, že je to jedno. Tak to nebereme,“ uzavírá Heimlich.