Mise splněna! Hokejisté Strakonic jsou nejlepším týmem v kraji pro sezonu 2007/2008.

Excelentní forma v play off. To byl rozhodující faktor toho, proč tým od Otavy uspěl.

Po dvou mizerných sezonách ve II. lize v předešlých dvou ročnících mají fanoušci opět důvod k radosti. Město nyní žije hokejem.

„Je to obrovský úspěch. Právě zvlášť po té krizi, ve které se na konci minulé sezony strakonický hokej ocitl,“ zdůrazňuje vedoucí mužstva Roman Heimlich. „Před začátkem soutěže jsme si dali cíl obstát. Tím celkovým prvenstvím jsme všechny plány překročili.“

Pozor, sezona však ještě nekončí. Strakoničtí se nyní utkají v kvalifikaci o II. ligu.„Chceme obstát. Už kvůli našim fanouškům,“ říká důrazně Heimlich. A co postup? „To je zatím předčasná otázka.“

A únava? Nebojí se Strakoničtí úbytku fyzických sil? „Síly musejí zbýt. A vrací je také ta euforie,“ konstatuje vedoucí mužstva.

Božetice, Veselí nad Lužnicí a nakonec Velká Radouň. Tito soupeři se museli sklonit před umem svěřenců kouče Richarda Kepla. „Celé play off jsme odehráli výborně. I díky fandům. Všechno to vyvrcholilo ve třetím finále, do Jindřichova Hradce přijelo snad tři sta našich příznivců,“ děkuje za projevenou podporu Heimlich. A věří v ni i v blížící se kvalifikaci. „Doma hrajeme vždy v sobotu. Věřím, že bude plno.“

Cesta k prvenství

Také finálovou sérii zahajovali Strakoničtí na ledě soupeře – Velké Radouně. Prohráli až na samostatné nájezdy 3:4.

V domácí odvetě museli bezpodmínečně vyhrát, aby si vynutili třetí zápas. Povedlo se. Mužstvo HC, hnané jedenácti stovkami diváků, vyhrálo 3:2.

Gólové okamžiky 2. finále:

10. minuta: Lapkovo nahození od modré čáry tečoval přesně mezi Špilerovy betony Sedlačík – 0:1.
12. minuta: domácí Michal Procházka se prosadil v přesilové hře přesnou střelou nad Horalovu vyrážečku – 1:1.
20. minuta: Řehoř vystřelil od modré, jeho projektil se odrazil od zadního mantinelu zpět před branku, kde Bouška přiťukl Humeníkovi, který nadvakrát přehodil ležícího Horala – 2:1.
29. minuta: pěknou souhru zakončil Humeník střelou do prázdné branky – 3:1.
37. minuta: Strakonice hrály ve čtyřech. Odražený kotouč se dostal přesně na hůl volného Koláčka, který neměl problém překonat přesouvajícího se Špilera – 3:2.

Sestava: Špiler – Kloud, Řehoř, Hodánek, Lusk, M. Procházka, Oranský – Bouška, Kozma, Humeník – K. Procházka (40. Šimoník), Bartoš, Kunt – Kadlec (40. Binder), Stropnický, Hora. Připraveni byli Srb, Funda a náhradní brankář Burda.

Rozhodující třetí utkání v Jindřichově Hradci mělo podle Romana Heimlicha nejlepší úroveň. Bojovalo se o každý metr. „Oba týmy do toho daly všechno,“ potvrzuje Heimlich. Šedesát minut vítěze neurčilo. Strakoničtí rozhodně nechtěli, aby znovu došlo na samostatné nájezdy.

Nakonec se jim podařilo rozhodnout po dvaceti sekundách prodloužení, kdy ujel Kozma a rozhodl. „Měli jsme víc štěstíčka. A celý mančaft hrozně chtěl, šel za vítězstvím,“ poznamenává Heimlich.

Gólové okamžiky 3. finále:

32. minuta: domácí Pruša našel před brankou volného Sedlačíka, který překonal Špilera kličkou do forhendu – 1:0.
38. minuta: hostující Kunt naservíroval Kadlecovi ideální přihrávku zpoza brány a ten nedal Horalovi střelou do růžku šanci – 1:1.
61. minuta: strakonický Kozma pronikl do obranného pásma Radouně podél mantinelu a bekhendem poslal puk přesně k tyči – 1:2.

Sestava: Špiler – Kloud, Řehoř, Lusk, Oranský, Hodánek, M. Procházka – Kozma, Bouška, Humeník – Bartoš, Kunt, Kadlec – Stropnický, Binder, Hora. Střídal Šimoník, připraveni byli Srb, Funda a náhradní brankář Burda.

První zápas kvalifikace je na programu už tuto sobotu, Strakonice hostí Liberec (18). Ve skupině o postup do II. ligy se Jihočeši dále utkají s Bohemians Praha a Příbramí.