Poslední mužstvo tabulky venku vysoko porazili. Doma pak následně museli po třech vítězných zápasech v řadě skousnout porážku od lídra soutěže.
Hokejisté Strakonic v dohrávaném utkání 1. kola krajského přeboru porazili Telč v poměru 8:0 (0:2, 0:3, 0:3). V 9. kole poté prohráli se Soběslaví 3:5 (0:2, 2:1, 1:2).

Ve dvanáctičlenném pelotonu Strakoničtí poskočili z deváté na sedmou příčku, nyní mají osm bodů.

Do utkání s Telčí vstoupily Strakonice lépe a vytvořily si řadu šancí. Gólu se dočkaly už ve 2. minutě: Bartoš nahrál najíždějícímu Kuntovi a ten zvolil střelu mezi brankářovy betony.

O deset minut později se ujala střela Fundy po přihrávce Bartoše. Domácí zahrozili až ve 13. min. Na konci první třetiny měl Kozma šanci skórovat při samostatném úniku, ale střelou po ledě si na brankáře Telče nepřišel.

Na začátku druhé části se hrál vyrovnaný hokej, domácí se dostávali do šancí v přesilových hrách, ale Špiler hosty podržel. Třetí branku zařídil ve 34. min. Bartoš střelou zápěstím k tyči po nahrávce Kunta.

O necelé dvě minuty později se Strakoničtí ujali vedení 4:0, Stropnický bekhendovým blafákem poslal kotouč pod horní tyč. Za tři minuty hosté přidali pátý gól – prosadil se Binder.

I závěrečné dějství patřilo hostům. Nejprve Hora našel zpoza brány volného Bindera a ten si připsal druhou branku v zápase. Domácí se i přes nepříznivý stav tlačili do útoku a snažili se o čestný úspěch, ale hostující obrana se Špilerem odolala.

V 52. min. musela Telč skousnout další branku, Hora se přesně trefil zblízka k tyči. Dvě minuty nato uzavřel skóre na 8:0 Bouška po pěkné souhře s Kozmou a Stropnickým.

Neproměnili šance

I proti vedoucí Soběslavi si Strakoničtí věřili, chtěli navázat na předchozí třízápasovou sérii výher. Doplatili ale na neproměňování šancí.

„Měli jsme tlak, ale dostali jsme gól a na konci třetiny další. Dokázali jsme ale vyrovnat, jenže opět na konci prostřední části soupeř odskočil a na začátku třetího dějství vedl opět o dvě branky. Stáhli jsme hru na dva útoky. Měli jsme šance a podařilo se nám snížit, pak jsme trefili i tyč.

Hosté však v samém závěru přidali pátý gól. Hra byla z naší strany dobrá, lidem se hokej líbil. Bojovali jsme. Trochu se možná podepsala i dohrávka s Telčí, na hráčích byla znát únava,“ popsal duel člen výboru HC Strakonice Roman Heimlich.

Po první třetině navíc odstoupil Bouška a po druhé Humeník, oba hráči prvního útoku, a to kvůli zdravotním problémům. Kvůli problémům s třísly nehrál ani v jednom utkání Karel Procházka.

Sestava (oba zápasy): Špiler – Kloud, Lusk, Papež, M. Procházka, Kovář – Bouška, Kozma, Humeník – Bartoš, Kunt, Stropnický – Hora, Funda, Binder. Připraven byl náhradní brankář Burda, se Soběslaví dále Michal Sosna, Blovský a Lukáš Sosna. Proti Soběslavi nastoupil Oranský.