Strakoničtí vstoupili do zápasu lépe a vytvořili si tlak, který však domácí přečkali. Vimperští mohli už v 5. minutě vést, ale za již překonaného Špilera zaskočila horní tyč.

V 7. min. domácí měli výhodu trestného střílení, Jandovu střelu k tyči Špiler kryl. O devět sekund později se už domácí dostali do vedení, Vinš měl dostatek času a nadvakrát překonal bezmocného Špilera.

V 11. min. se dostal Vimperk do dvoubrankového vedení, nemýlil se Pešl. O tři minuty později skončil kotouč opět na tyči hostující branky. V 15. min. se dočkali i hosté – Bartoš prokličkoval obranou a zavěsil puk pod horní tyč.

Strakonické branka povzbudila a přehrávali Vimperk ve všech směrech. V 17. min. se dočkali vyrovnání, mezi betony domácího gólmana poslal puk Kozma.

Obrat dokonal v přesilovce pět na tři Humeník, který tečoval střelu Luska.

Druhá třetina nabídla vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. V jedné z nich se ocitl Kunt po nahrávce Bindera, ale těsně minul. Ve 24. min. udeřil Vimperk, dal gól, který ale sudí neuznal. V polovině zápasu se radovali hosté – Stropnický uviděl najetého Kunta a ten už neměl problém rozvlnit síť. Ve 35. min. rozhodčí neuznal branku také na strakonické straně.

O dvě minuty později udeřili domácí při dvojnásobné přesilové a Novákova střela prošla Špilerovi mezi betony.
Vimperk po vstřelené brance ožil a tlačil se za vyrovnáním. Povedlo se mu to po dlouhém obléhání Špilerovy svatyně, střelcem byl Hrubý.

Do třetí části vstoupili lépe hosté, po necelé minutě se ujali vedení opět z přesilovky pět na tři – Lusk zachytil vyhození vimperského obránce a s přehledem poslal puk do branky. Ve 46. min. vrátil dvoubrankové vedení hostům Binder po přihrávce Stropnického.

Strakonice: Špiler – Funda, Oranský, Kloud, Lusk, M. Sosna – Humeník, Bouška, Kozma – Bartoš, Kunt, Hora – Blovský, Stropnický, Procházka. Střídal Binder, připraven byl náhradní gólman Burda.

V pátek zavítají Strakonice v dohrávce 1. kola na led poslední Telče, v neděli hostí vedoucí Soběslav.