Rozhodla loterie! První finálový souboj hokejistů Strakonic s Velkou Radouní rozhodly až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Radouňští a v sérii se ujali vedení 1:0.

Zápas byl od začátku vyrovnaný, ale šedesát minut vítěze neurčilo, stejně tak desetiminutové prodloužení. V samostatných nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem radouňský Gurka.

Velká Radouň – Strakonice 4:3 SN (1:2, 2:0, 0:1 – 1:0 SN).

První dvacetiminutovka vyšla lépe hostům. Do vedení je poslal v 10. minutě Kozma. O dvě minuty později bylo vedení Strakonických už dvougólové: Binder v situaci jeden na jednoho zvolil střelu a puk skončil nad Horalovou lapačkou. Z dvoubrankového náskoku se však tým od Otavy dlouho neradoval, o několik minut později domácí snížili v přesilovce pět na tři.

Do druhé části vstoupili svěřenci kouče Kepla špatně – v rozmezí necelých dvou minut o své vedení přišli. Obě branky domácích zařídil Jedlinski. Nejdříve dostrkal puk za ležícího Špilera a poté se prosadil přesnou střelou.

Radouňští hráli ve druhém dějství lépe a do tlaku se dostávali díky strakonickým vyloučením. Ve 34. minutě měli hosté výhodu téměř dvouminutové dvojnásobné přesilovky, ale neprosadili se.

V závěrečné dvacetiminutovce sáhlo trenérské duo Kepl – Křivanec ke střídání: Kadlece nahradil Kunt a za Bindera nastoupil Šimoník. Strakoničtí přidali na obrátkách a zaslouženého vyrovnání se dočkali ve 48. minutě v přesilové hře, když Stropnický namazal Řehořovi na kruhy a střela Horalovi přepadla přes lapačku.

V závěru mohli domácí strhnout vedení na svoji stranu, ale Špiler předvedl jeden ze svých výborných zákroků.

Na řadu tak přišlo prodloužení, ale ani to první finálovou zápletku nerozřešilo.

Vítěze musela určit až trestná střílení. Za Strakonice nájezdy jeli Kozma, Binder a Bartoš, ale ani jeden z jejich pokusů neskončil v domácí síti. Za Velkou Radouň neuspěli Beránek a Koláček, jediným šťastným střelcem byl Gurka, který překonal Špilera z kruhů střelou nad lapačku.

Asistent trenéra Václav Křivanec: „Bylo to zatím naše nejhorší vystoupení v play off. Bohužel jsme se přizpůsobili hře soupeře. Hráli jsme špatně zezadu, dělali jsme zbytečné chyby. Přitom jsme vedli 2:0, ale zbytečným vyloučením jsme si situaci zkomplikovali. Klíčový byl začátek druhé třetiny. Dostali jsme dva góly během minuty, oba po hrubých chybách obrany. V závěrečném dějství se nám však podařilo vyrovnat. Následné prodloužení bylo oboustranně opatrné a v samostatných nájezdech, které rozhodovaly, je to o štěstí. Radouň hrála svůj typický hokej, nám dělalo problém dostat se do útočné třetiny.“

Sestava: Špiler – Kloud, Řehoř, M. Procházka, Lusk, Funda, Hodánek – Kozma, Bouška, Humeník – K. Procházka, Bartoš, Kunt (41. Kadlec) – Stropnický, Hora, Binder (41. Šimoník). Připraveni byli Srb a náhradní gólman Burda.

Druhý finálový zápas se hraje v pátek na Křemelce (19).

Miloš Vrátný, Jan Petráš