Tři zápasy už čekají hokejisté Strakonic na plný bodový zisk.

Dva body by za současné situace potřebovali jako sůl. Jde o nasazení pro play off, proto každý zisk či ztráta může být rozhodující. Strakoničtí potřebují udržet kontakt s mužstvy, která jsou v tabulce před nimi.

V neděliby měli potvrdit roli favorita v sousedském derby s Vimperkem. I když, jak se říká, derby favorita nemá. Ale vzhledem k bilanci, kterou má tým od Otavy lepší (dvakrát vysoko vyhrál v přípravě, poté zvítězil na ledě soupeře v první polovině základní části), se tomuto označení nevyhne.

Navíc hraje doma. Snad se bude moci spolehnout i na fanoušky. Co mu ještě hraje do karet? „Vypadá to, že bychom měli být kompletní,“ oznamuje radostnou zprávu vedoucí mužstva Roman Heimlich.

Neopakovat chyby

„Potřebujeme vyhrát! Vimperk a Český Krumlov jsou za námi v tabulce o pár bodů. Obě utkání musíme vyhrát,“ zdůrazňuje asistent trenéra Václav Křivanec. Očekává otevřený hokej. „Vimperk hodně gólů dostává, ale i dává.“

Hlavní je podle něj být stoprocentní v obraně a zbytečně neinkasovat. V minulém utkání s David servisem bylo právě toto markantní, Strakoničtí českobudějovickému celku podlehli 3:6. „Nesmíme opakovat chyby jako zápasy předtím,“ naráží asistent i na porážku s Velkou Radouní a domácí remízu s Božeticemi.

Brzy rozhodnout

Že by měli být hráči kvůli minisérii bez vítězství nervózní? To si Václav Křivanec nemyslí. „Nervozita možná trochu bude. Ale jsou to zkušení hráči. Jak dopadne puk na led, tak to z nich spadne.“

Rozhodnout pokud možno už v první třetině. To je podle asistenta recept na klidný vývoj duelu. „Vimperští hráli poslední zápasy dobře, mají dobrou sérii,“ upozorňuje na tři vítězství soupeře z minulých kol Václav Křivanec. „Jejich silnou zbraní je útok a přesilovky. Nejslabším místem je obrana,“ všiml si.

O přestávkáchnedělního duelu budou předány medaile a poháry hráčům 8. a 9. třídy, dorostencům a juniorům za umístění v loňské sezoně.