Konečně! Druhou výhru uhráli v 7. kole krajského přeboru hokejisté Strakonic. Přišla po sérii tří porážek v řadě.

Strakonice – David servis České Budějovice 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Branky: 18. Lusk (Bartoš), 28. Bartoš (Lusk), 46. Bartoš (Oranský) a 51. Kozma (Humeník). Vyloučení 11:9, navíc Oranský (STR) 10´ OT, využití 3:0, přihlíželo 250 diváků.

Hned od začátku se Strakoničtí – již s několika navrátilci v sestavě – dostávali do šancí, v té první se ocitl Humeník, ale jeho pokus skončil na brankáři Studničkovi. Domácí svým stylem hry hosty přehrávali a nepouštěli je k vážnějšímu ohrožení Špilera. V 18. minutě se domácí v přesilové hře ujali vedení, Bartoš naservíroval puk na modrou Luskovi a ten střelou zápěstím dal na 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Ve 22. min. musel Špiler zasahovat proti Cibulkově střele z kruhů. Druhou branku měl na holi Stropnický, ale zblízka poslal puk do hrudi brankáře. Domácí se dočkali ve 28. min., v přesilové hře pět na tři dorazil Bartoš ze vzduchu Luskovu střelu mimo dosah brankáře hostí.

Do třetí části vstoupili opět lépe domácí. Ve 46. min. přidal svojí druhou branku Bartoš, když dorazil Oranského střelu v přesilové hře. O pět minut později přidali svěřenci trenéra Richarda Kepla čtvrtý gól –Kozma ujel s Humeníkem a prvně jmenovaný překonal Studničku střelou nad beton.

Pomohly i tyče

Hosté zbraně nesložili a za Špilera musela „zaskočit“ horní tyč. O chvíli později musel Špiler řešit nepříjemnou střelu Bendíka. V poslední minutě českobudějovičtí trefili horní tyč podruhé.

„Tým podal soustředěný výkon. Dobře jsme bránili hráče soupeře, kteří se tak dostali do minima šancí, které zlikvidoval Špiler. Věřím, že tahle výhra klukům pomůže. Ale stále je na čem pracovat – na založení útoku a na střelbě. Pomohl nám návrat Humeníka a Kozmy do sestavy,“ zhodnotil člen výboru HC Strakonice Roman Heimlich.

Strakonice: Špiler – Funda, Oranský, Kloud, Lusk, D. Papež, M. Sosna – Humeník, Bouška, Kozma – Bartoš, Kunt, Hora – Blovský, Stropnický, Procházka. Připraveni byli Lukáš Sosna, Binder, Kovář a náhradní gólman Burda.