Příjemné překvapení! Hokejisté Strakonic zvítězili venku nad Soběslaví 4:2, která byla před zápasy 20. kola krajského přeboru vedoucím týmem soutěže.

Díky této výhře už mají účast v play off jistou. Teď půjde jen o to, jakou příčku po základní části obsadí a na jakého soupeře narazí. Dvě kola před koncem jsou šestí s 21 body.

Soběslav – Strakonice 2:4 (0:2, 2:1, 0:1).

Výhra je o to cennější, že trenér Richard Kepl postrádal několik opor, ale tým doplněný o juniory skvěle zabojoval.

Strakonická defenziva byla celý zápas téměř bezchybná a tým od Otavy těžil převážně z brejkových situací. První vážnější šanci vstřelit branku měla Soběslav, ale se Šonkovou střelou si Špiler poradil.

V 16. minutě se hosté ujali vedení – Bartoš nalezl krásným pasem najetého Humeníka a ten svůj nájezd proměnil střelou nad Faltusovo lapačku. O 17 sekund později už vedly Strakonice o dvě branky – Hora dorazil Stropnického střelu.

Soběslav po druhé inkasované brance sáhla ke střídaní brankářů, za Faltuse nastoupil Stach. Na konci první části měli domácí téměř minutovou výhodu přesilové hry pět na tři, ale strakonická obrana podpořena skvělými zákroky Špilera odolala.

Do druhé části vstoupili lépe Strakoničtí. Hora nalezl najetého Bindera za domácí obranou a ten překonal Stacha bekhendovým blafákem.

Za 14 sekund domácí snížili, Hákovu střelu dorazil za bezmocného Špilera Aleš Pánek. V polovině druhé části se podařilo domácím soupeře zamknout v obranném pásmu, největší šanci měl Rybák, ale Špiler proti jeho střele vytáhl akrobatický zákrok.

Včase 35:58 bylo nařízeno po faulu Stropnického trestné střílení – Schejbal zvolil střelu na Špilerovu vyrážečku, ale nebyl úspěšný. Soběslav se dočkala snížení na 2:3 ve 39. minutě, Pouzar si v přesilovce povyjel na kruhy a překonal Špilera střelou nad lapačku.

Třetí část začala opět v režii Strakonic. Hodánkova střela po ledě se zastavila až za překvapeným Stachem.

Rozhodčí Zimmel vylučoval téměř za každý kontakt hráčů a jen málo se hrálo v plném počtu. Domácí Bruner dostal trest do konce hry a Strakonice měly k dispozici více jak minutovou dvojnásobnou přesilovku, ale ani jeden jejich pokus už gólem neskončil.

„Nebylo to náhodné vítězství. Hráli jsme výborně dozadu, soupeře jsme do mnoha šancí nepustili. A když už, tak v brance úřadoval Roman Špiler. Tým hrál obětavě, kluci se semkli. Bojovali a hlavně – dali do zápasu srdíčko. A to rozhodlo. Soběslav byla naší hrou zaskočená, myslela si, že to bude mít snažší. Ale kluci se v oslabené sestavě semkli,“ hodnotil vedoucí mužstva Roman Heimlich.

Sestava: Špiler – Lusk, Řehoř, Funda, Lukáš Sosna – Humeník, Šimoník, Kadlec – Stropnický, Binder, Hora – Hodánek, Macháček, Bartoš. Na střídačce byl připravený náhradní gólman Burda.

V neděli od 17 hodin Strakonice hostí Český Krumlov.