Hokejistům Strakonic bude ještě pořádné horko. Po porážce v minulém kole doma s Vimperkem ztratili téměř jistě naději na umístění v nejlepší čtyřce.

A vzhledem k losu závěrečných tří kol základní části, kdy je čeká dvakrát souboj s týmy ze špičky tabulky (v nedělizajíždějí do Soběslavi, v posledním kole do Veselí nad Lužnicí), se mohou ještě třást o samotnou účast v play off.

Mužstvu patří šestá příčka s 19 body. Stejně má ale i sedmá Hluboká a o bod méně osmý Vimperk. Jako naprosto klíčový se proto jeví příští domácí duel s Českým Krumlovem, který je nyní desátý s 15 body, stejně má i táborské béčko, jež je o příčku před ním.

Strakoničtí mají ještě stále vše ve svých rukou. Musí ale porazil Český Krumlov. Pokud se jim to podaří a měli by stejný počet bodů jako Tábor, hrají v jejich prospěch lepší bilance vzájemných zápasů.

„Chtěli bychom v Soběslavi překvapit. Ale budeme oslabeni, v trestu jsou po minulém zápase Kozma a Hodánek, kvůli pracovním povinnostem budou chybět Kloud a Bouška. A nemocný je Oranský,“ zmínil absence vedoucí mužstva Roman Heimlich. „I přes tato oslabení jsou v týmu hráči, kteří by měli zápas odehrát na úrovni. Budeme bojovat!“

Šancí na dobrý výsledek je bezchybná obrana podpořená výbornými výkony brankáře.

Své ale může sehrát psychika. Strakonice čtyři zápasy nevyhrály, naposledy doma podlehly v derby Vimperku. „Snažíme se, aby se to nešťastné utkání s Vimperkem na psychice hráčů neprojevilo. Během týdne jsme opět trénovali především střelbu. A musíme být důraznější v obraně,“ poznamenal vedoucí mužstva.

Hlavní pozornost je však věnována duelu s Krumlovem. Potvrdil to i Roman Heimlich. „Se Soběslaví nebo s Veselím můžeme jen překvapit. S Krumlovem ale musíme vyhrát.“

Tým od Otavy si přidělal pořádné starosti. „Mančaft ale nepůsobí odevzdaně, chce zabojovat. Na atmosféře v kabině je to vidět. Víme, že jsme si minulý duel prohráli vlastními chybami. Právě těch se musíme vyvarovat,“ uzavřel Roman Heimlich.