Pošesté už to nevyšlo! Série výher hokejistů Strakonic se zastavila na čísle pět.

V 16. kole krajského přeboru podlehli venku vedoucí Velké Radouni 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). V tabulce se stále drží na čtvrtém místě s 18 body.

Trenér Richard Kepl se musel obejít bez několika opor a museli nastoupit i někteří junioři. Utkání začalo bez hlavního arbitra a první část řídili pouze čároví rozhodčí.

Domácí nasadili vysoké tempo a spoléhali hlavně na brejky. Již po 90 sekundách hry vyrobila hostující obrana chybu, kterou potrestal Hauser přesnou střelou z kruhů nad Špilerovu lapačku.

Strakonická obrana se z gólu neponaučila a nechala ujet ještě dvakrát domácí útočníky, ale v obou případech se vyznamenal Špiler. V 15. minutě se Radouň ujala dvougólového vedení – obrana nechala ujet Průšu a ten neměl problém překonat Špilera střelou pod vyrážečku. V 18. minutě se naskytla týmu od Otavy šance snížit v přesilové hře pět na tři; hosté jí nepohrdli – prosadil se Stropnický tečí Oranského střely.

Do druhé části vstoupily lépe Strakonice, v přesilové hře se prezentoval nebezpečnou střelou Kloud. Ve 27. minutě ujeli domácí v přečíslení dva na jednoho a Špiler musel Fertálovu střelu zlikvidovat rychlým skluzem.

Ve 33. minutě Radouňští odskočili Strakonicím znovu na dvoubrankový rozdíl – Kinter se po zmatcích před Špilerem prosadil opakovanou dorážkou. O tři minuty později mohl snížit v přesilové hře Kloud, ale jeho pokus skončil pouze na tyčce. Na konci druhé části se už Strakoničtí dočkali – Funda chytře přenechal na kruzích puk Kuntovi a ten prostřelil Housku.

Šance nevyužili

Třetí část začali lépe domácí, když využili přesilovou hru: Kolář dostal ideálně kotouč od Fertála mezi kruhy a vymetl pavučinu ve Špilerově kleci. Svěřenci kouče Kepla přidali na obrátkách a vytvářeli si šance, ale většina střel končila mimo Houskovu klec.

V 50. minutě se přece jenom dočkali, v přesilové hře Funda vystřelil od modré a Kunt dorážel přesně pod horní tyč. O dvě minuty později si vytvořil velkou šanci Kloud, ale jen o milimetry minul odkrytý horní růžek. Čtyři minuty před koncem měl obrovskou příležitost Michal Sosna, ale zblízka namířil puk pouze do ležícího Housky.

Velká Radouň si už v klidu pohlídala závěr zápasu.

„Chyběla nám hlavně zkušenost. Hlavní roli sehrálo to, v jaké sestavě jsme k utkání odcestovali – chybělo nám šest hráčů základní sestavy, ať už kvůli pracovním povinnostem nebo nemoci. I když domácí také nebyli kompletní. Měli jsme i smůlu, když kvůli zranění odstoupil v polovině zápasu Humeník a na začátku třetí části praskla brusle Hodánkovi. A i když si na rozhodčí nikdy nestěžuji, tentokrát musím říct, že nás trochu zařízli.

Nechytili jsme začátek, první gól byl dost laciný. Navíc jsme pořád museli dotahovat. Vycházeli nám přesilovky, dali jsme z nich všechny tři góly. Poděkování patří fanouškům, kteří za námi jeli takovou dálku. Povzbuzovali celý zápas,“ uvedl k utkání asistent trenéra Václav Křivanec.

Sestava: Špiler – Kloud, D. Papež, Hodánek, Oranský, M. Sosna – Šimoník, Kunt, Humeník (jen polovinu zápasu) – Stropnický, Hora, Binder – Funda, Macháček, T. Jílek. Připraven byl náhradní brankář Burda.