Dlouho prohrávali, dvěma brankami v krátkém sledu však skóre otočili. Ale stejně rychle inkasovali podruhé. Strakoničtí hokejisté se tak nakonec v utkání 17. kola krajského přeboru rozešli s Božeticemi smírně 2:2. V tabulce klesli na pátou příčku.

Strakonice – Božetice 2:2 (0:1, 0:0, 2:1)

Celých šedesát minut se hrál vyrovnaný a bojovný hokej jen s několika málo šancemi.

Božetice šly do vedení už ve 4. minutě – při hře čtyři na čtyři překvapil Špilera střelou od modré nad lapačku Straka.

Týmy si moc šancí nevytvářely a byl to spíše boj o střední pásmo. Další šance přišla až na konci první části – v přečíslení dva na jednoho ujeli Šimoník a Bouška: Šimoník dostal ideální přihrávku, ale nechal pouze vyniknout lapačku hostujícího brankáře.

Druhá třetina nabídla opět divácky neatraktivní hokej, rozhodčí Němec často vylučoval a hra byla zbytečně rozkouskovaná. Domácí se dostali do velké šance ve 25. minutě, na třikrát nedokázali dopravit kotouč za ležícího gólmana. O necelou minutu později se zjevil osamocen před Špilerem Jungbauer, ale domácí brankář předvedl jeden ze svých výborných zákroků.

Do třetí části vstoupil lépe tým od Otavy hnaný početným publikem. Ve 49. minutě měl velkou šanci Kloud, který se důrazně protlačil do brankoviště, ale Petřík nepustil puk za svá záda. O necelé dvě minuty později se už Strakoničtí dočkali, Bouška dorazil Kozmovu střelu.

Poté se na ledě strhla potyčka, do které se zapojil i brankář Petřík, který nevybíravě atakoval domácího hráče a jeho místo v brance musel po vyloučení do konce zápasu zaujmout Vacek.

Velké šance domácího týmu nabídla 53. minuta: nejprve Kunt neproměnil svůj únik, ale poté otočil vývoj zápasu Binder střelou z kruhů. Hostům se naskytla příležitost vyrovnat v přesilovce a svojí šancí nepohrdli, když se prosadil Špale.

„Utkání se nám nevydařilo, v každé lajně nám chyběl jeden hráč – Humeník, Bartoš, Hora a jejich absence byla znát. Brzy jsme dostali gól a nebyl nikdo, kdo by proměnil šance. Byli jsme nervózní, celé utkání bylo nervózní – padly tři tresty do konce utkání. Příště už by měl nastoupit Kadlec, trénovat začne Řehoř, který se vrací z hostování v Dioritu,“ řekl vedoucí mužstva Roman Heimlich.

Sestava: Špiler – Kloud, Lusk, Hodánek, M. Procházka, Oranský, Funda, M. Sosna – Bouška, Kozma, Šimoník (31. L. Papež) – Binder, Kunt, Stropnický – T. Jílek, Lukáš Sosna, L. Papež (31. Šimoník). Střídal D. Papež, připraven byl náhradní gólman Burda.