Velké hokejové finále Strakonice – Vimperk se nekoná. Souboj o prvenství v krajském přeboru svede tým od Otavy s Velkou Radouní.

První zápas je na programututo neděliod 17 hodin v Jindřichově Hradci, odveta pak příští pátek ve Strakonicích. Případný třetí zápas v neděli opět v Jindřichově Hradci.

Asistent trenéra Václav Křivanec přiznává, že si celý tým přál za soupeře sousední Vimperk. „Bylo by to pro nás i pro diváky atraktivnější. I atmosféra ve Vimperku by byla úplně jiná než teď venku s Radouní, na kterou chodí dvě stě diváků,“ líčí.

Vzájemné zápasy ze základní části hrají pro mužstvo z Jindřichohradecka. Na Křemelce vyhrálo 3:1, doma 4:3. „Můžeme jim to alespoň vrátit,“ hecuje Křivanec.

Soupeř podle něj hraje defenzivní hokej a čeká na brejky. „Nikam se neženou. Mají zkušené, rychlé hráče, kteří to umějí využít. Hlavně musíme obsadit střední pásmo. A nepodlehnout jejich hře,“ naznačuje taktiku asistent.

I když výsledky vzájemných zápasů hovoří pro Velkou Radouň, aktuální forma pro Strakonice. Do finále postoupily po čtyřech zápasech, soupeř jich odehrál o dva více. V mančaftu vládne pohoda. „Kluci se hodně těší, daří se jim,“ přitakává Křivanec.

Tým od Otavy bude opět v plné síle, i když nad startem některých hráčů visí otazník. Kvůli pracovním povinnostem nad Oranským, problémy s kolenem měl Karel Procházka. Naopak po zranění se chce zapojit Humeník.

Klíčový bude opět už první zápas. Strakoničtí o tom vědí své. Ve čtvrtfinále i v semifinále na ledě soupeřů uspěli a doma pak postup potvrdili vysokými výhrami. „Bavíme se o tom. Opět chceme udělat vše pro to, abychom uspěli i nyní,“ konstatuje Václav Křivanec. „Teď už je to vyloženě o psychice hráčů.“

Takže, do třetice všeho…?