Strakonice – Jindřichův Hradec 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), branku dal Paďourek.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej s malým počtem šancí. Strakoničtí dorostenci se dostali do první vážnější šance až v 9. minutě, ale Žatečka svou klec uhájil. V11. minutě se mohli hosté z Jindřichova Hradce ujmout vedení, ale pěknou Körnerovu střelu vyrazil Kuncl.

Do druhé části vstoupil lépe tým od Otavy, vytvořil si řadu šancí, ale žádnou nedokázal proměnit. Největší příležitost vstřelit branku měl strakonický Diviš, ale svůj únik ve vedoucí branku neproměnil.

Ve 33. minutě padl první a zároveň rozhodující gól zápasu – domácí obrana zapomněla na najetého Paďourka a ten prostřelil přesouvajícího se Kuncla. Domácí byli stále aktivnějším týmem, ale příliš se jim nedařili přesilové hry.

V další stoprocentní šanci na vyrovnání se ocitl z nájezdu na Žatečku Pitel, ale jindřichohradecký brankář jeho pokus zneškodnil.

Třetí část nabídla ostřejší hokej z obou stran a častěji se vylučovalo. V 51. minutě mohli hosté svoje vedení navýšit, ale Čížek v přesilové hře orazítkoval tyčku. V závěru utkání mohl ještě srovnat Tetour, ale zblízka přestřelil.

Domácím nepomohla k bodu ani hra bez brankáře.

Pavel Hejl, trenér: „Bylo to smolné utkání. Náš výkon byl nervózní, křečovitý. Z tohoto důvodu jsme neproměnili šance. Soupeř využil jedné naší chyby ke vstřelení gólu, pak hrál na 1:0. Dopředu jsme víc hráli my, Vajgar čekal na naše chyby a chodil do rychlých protiútoků.

Ještě bych se chtěl vyjádřit k jedné věci, a to odchodu Dvořáka do Písku. Šlo čistě o moje rozhodnutí, s Pískem jsme byli domluveni už v listopadu. Stojím si za tím, že Dvořák odešel z důvodu, aby dále hokejově rostl, k čemuž mu tento přechod pomůže.“

Sestava: Kuncl – Škoda, Jindra, Hrubý, Hřebíček, Žemlička, Šochman (21. Košta) – Major, Pitel, Šrámek – Dvořák, Tetour, Kuncipál – Kurečka, Andrle (21. Diviš), Šavrda, Na střídačce byli připraveni Kotalík, Kubů a náhradní gólman Vondráček.

V pátekhostí Strakoničtí béčko Plzně (19), v neděli zajíždějí zřejmě ke klíčovému duelu do Nymburka.