29. kolo: Strakonice – Plzeň B 1:8 (1:1, 0:2, 0:5), branku dal Bostl (as. Šrámek). Zápas pro Strakonice začal celkem dobře, hráči si vytvářeli střelecké příležitosti a několikrát nebezpečně ohrozili gólmana Krále.

Ve 12. minutě se hosté prosadili poprvé. Domácí se vyrovnání dočkali na konci první části, v přesilové hře se ke střele z kruhů dostal Bostl a poslal puk přesně nad Královu lapačku.

Do druhé části vstoupil lépe tým od Otavy, vytvořil si řadu šancí, ale ani jednu z nich nevyužil. Naopak vedení se ujala Plzeň a až do konce byli na ledě jen její střelci.

30. kolo: Nymburk – Strakonice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0).

Pavel Hejl, trenér: „S Plzní jsme měli šanci tak do poloviny zápasu. Poté se soupeř rozjel a ve třetí třetině ukázal svoji sílu. A to byli Západočeši oslabeni o pět šest hráčů. Až do půlky utkání byly šance na obou stranách, pak dali hosté rychle na 3:1 a následně využili každé naší chybičky.

Souboj s Nymburkem přinesl hezký hokej z obou stran. Nymburk byl posílený, ale na hře to nebylo znát. První branku jsme inkasovali hodně nešťastně. Pak to bylo nahoru dolů. Na začátku prostřední části jsme dostali po hrubé chybě druhý gól. Krátce před druhou přestávkou jsme neproměnili samostatný únik a hned poté domácí udeřili potřetí. Alespoň na bod jsme měli, naší slabinou je proměňování šancí.“

Sestava (P): Kuncl (47. Vondráček) – Škoda, Žemlička, Hrubý, Hřebíček, Vajzár, Košta (41. Šochman) – Major, Pitel, Šrámek – Tetour (31. Šavrda), Diviš, Kuncipál – Kurečka, Andrle, Šavrda (31. Diviš). Střídal Bostl, připraven bylKubů.

Sestava (N): Vondráček – Škoda, Žemlička, Hrubý, Hřebíček, Šochman, Vajzár (31. Košta) – Major, Diviš, Šrámek – Šavrda, Pitel, Kuncipál – Kurečka, Andrle, Košta (31. Vajzár). Připraven byl náhradní gólman Kuncl.

Miloš Vrátný, Jan Petráš