V minulém kole doma porazili Kobru Praha. Podařilo se jim tak stáhnout manko na předposlední Nymburk na tři body. Kolo předtím nestačili venku na béčko Pardubic.

26. kolo: Pardubice B – Strakonice 8:4 (4:1, 1:2, 3:1), branky Šrámek 2, Šavrda a Dvořák (as. Tetour, Pitel a Kurečka).

27. kolo: Strakonice – Kobra Praha 4:3 (1:1, 3:0, 0:2), branky Pitel 2, Šavrda a Dvořák (as. Jindra, Škoda a Šavrda).

Pavel Hejl, trenér: „V obou zápasech nám chybělo několik hráčů základní sestavy. V Pardubicích nevyhlíželo utkání špatně, jenže na konci druhé třetiny jsme za stavu 5:3 pro domácí nedali trestné střílení a neproměnili jsme ani dva samostatné úniky.

Do závěrečné dvacetiminutovky jsme šli s odhodláním vyrovnat, jenže jsme brzy dostali při oslabení šestý gól, pak jsme hru otevřeli a soupeř přidal další branky. Chyběly nám i síly. Náhradníci nehráli špatně, ale bylo vidět, že nemají na to, odehrát v tempu celý duel. Táhly to první dvě lajny.

S Kobrou jsme hráli dobře třicet minut, hlavní tíha opět ležela na prvních dvou útocích. Ve třetí třetině jsme už nestačili. Před posledním dějstvím jsme vedli o tři góly a hráči si mysleli, že to půjde samo. Ale dvakrát jsme inkasovali a začali se strachovat o výsledek. Naštěstí to kluci bravurně dotáhli.“

Sestava (Pardubice B): Kuncl – Škoda, Jindra, Hrubý, Hřebíček, Šochman, Vajzár – Major, Pitel, Kuncipál – Dvořák, Tetour, Košta – Kurečka, Andrle, Šavrda. Připraveni byli Kotalík, Linhart a náhradní gólman Vondráček.

Sestava (Kobra Praha): Kuncl – Škoda, Jindra, Hrubý, Hřebíček, Kotalík, Šochman – Major, Pitel, Kuncipál – Dvořák, Tetour, Šavrda – Kurečka, Andrle, Vajzár. Připraveni byli Bostl, Košta a náhradní gólman Vondráček.