Dvě vydařené třetí třetiny sehráli v uplynulém dvojkole ligoví dorostenci HC Strakonice.

Ale jen v jednom případě to pro ně znamenalo bodový zisk. Nejprve otočili nepříznivé skóre v Táboře, poté doma dotahovali čtyřgólové manko proti Benátkám. Nakonec prohráli o jedinou branku.

24. kolo: Tábor – Strakonice 3:5 (1:1, 2:1, 0:3), branky Dvořák 2, Major, Tetour a Škoda (as. Pitel, Tetour, Škoda, Hřebíček, Hrubý a Major).

25. kolo: Strakonice – Benátky nad Jizerou 7:8 (2:3, 1:4, 4:1), branky Šrámek, Pitel 2, Diviš, Tetour a Major (as. Tetour 2, Major, Šrámek, Dvořák, Diviš, Hřebíček a Pitel).

Ztráta mužstva od Otavy na předposlední Nymburk narostla o jeden bod, Jihočeši ztrácejí nyní na svého hlavního konkurenta v boji o sestup, který v uplynulém dvojkole vyhrál a remizoval, pět bodů.

Pavel Hejl, trenér: „Do Tábora jsme jeli pro bod, přivezli jsme dva! V úvodní třetině se hrál oboustranně rychlý hokej, bylo to nahoru dolů. Ve druhé dal sudí Lacina domácím hodně příležitostí v přesilovkách, soupeř nám dal v početní výhodě druhý a třetí gól. My jsme jen korigovali. V závěrečné části už nám ale Tábor nestačil. Během dvou minut jsme otočili na 4:3 a pak jsme přidali ještě pátou branku.

Jsem rád, že kluci dokázali zužitkovat to, co natrénovali během Vánoc. Proti Benátkám jsme dělali v prvních dvou třetinách hrubé chyby, které soupeř trestal. Ale v 56. minutě jsme snížili na 7:8 a hosté se po zbytek zápasu strachovali o výsledek.“

Sestava (Tábor): Vondráček – Škoda, Jindra, Hřebíček, Hrubý, Žemlička, Košta (31. Šochman) – Major, Pitel, Šrámek – Dvořák, Tetour, Kuncipál – Vajzár, Šindler, Diviš. Na střídačce byli připraveni Kotalík, Linhart, Bostl, Kurečka a náhradní gólman Kuncl.

Sestava (Benátky): Vondráček (36. Kuncl) – Škoda, Jindra, Hřebíček, Hrubý, Žemlička, Košta – Major, Pitel, Šrámek – Dvořák, Tetour, Kuncipál (5. Diviš) – Kurečka, Šindler, Vajzár. Na střídačce byli připraveni Šochman a Bostl.

Další utkání sehrají Strakoničtív pátekna ledě Pardubic B, v neděli je doma od 13.30 hodin čeká duel s Kobrou Praha.