V 17. a 18. kole neuspěli ani doma s Pardubicemi B, ani v Praze s Kobrou.

Jihočechům chyběli tři beci základní sestavy – Hřebíček, Jandík a Žemlička.

Strakonice – Pardubice B 4:7 (1:2, 1:1, 2:4), branky Kuncipál 2, Andrle a Šrámek (as. Dvořák).

Kobra Praha – Strakonice 5:2 (1:2, 2:0, 2:0), branky Pitel a Dvořák (as. Šrámek, Kuncipál a Major).

Pavel Hejl, trenér: „Pardubice nás ničím nepřekvapily, čekal jsem jejich útočnou nátlakovou hru. Vypadalo to s námi nadějně, třikrát jsme vedli, jenže opět jsme o náskok přišli. Ke konci jsme zase udělali chyby. Celkově jsme hráli dobře tak třetinku a půl. Hráči neplnili to, co bych si představoval.

Bylo to stejné jako minulý domácí zápas s Táborem – opět hrubé chyby směrem dozadu, nehrajeme do těla. To, co bych si představoval, plní hráči tak třicet, maximálně čtyřicet minut.

Na ledě Kobry jsme vedli 2:1 a soupeře jsme měli na lopatě. Jenže pak hráč, od kterého bych to nečekal, zpoza brány namazal domácímu hráči a ten vyrovnal. Hned po buly – při hře čtyři na čtyři – dva naši hráči upadli, domácí jeli dva na jednoho a dali na 3:2. Pak už měli navrch.

V poslední třetině jsme hráli vabank, nabádal jsem kluky k agresivnějšímu napadání, ale nic z toho. Naopak soupeř přidal ještě dva góly. Je to zklamání.
Jsme sice poslední, ale flintu do žita neházíme!“

Sestava (Pardubice): Kuncl – Hrubý, Škoda, Vajzár, Jindra, Šochman, Kotalík (21. Kubů) – Major, Vraný, Kuncipál – Dvořák, Tetour (5. Diviš), Šrámek – Kurečka, Šindler, Andrle.

Sestava (Kobra Praha): Kuncl – Hrubý, Škoda, Vajzár, Jindra, Šochman, Kubů – Major, Pitel, Kuncipál – Dvořák, Diviš, Šrámek – Kurečka, Šindler, Andrle. Připraveni byli Linhart, Kotalík a náhradní gólman Vondráček.

V pátekStrakoničtí v dohrávce hostí od 19 hodin Benátky nad Jizerou, v neděli zajíždějí do Jindřichova Hradce.