Budou hokejisté Strakonic hrát II. ligu, v níž si právo účasti zajistili v baráži na úkor České Lípy? To je nyní hlavní otázka, na jejíž zodpovězení netrpělivě čekají všichni fanoušci. Odpovídal člen výboru HC Strakonice Roman Heimlich.

Přihlásí se HC Strakonice do příštího ročníku druhé ligy?
Tohle je především otázka pro celý výbor HC Strakonice a nejen pro něj. Samozřejmě bychom si to všichni přáli a zejména bychom druhou ligu moc přáli našim fanouškům, kteří po ní touží. Liga ale musí být finančně zajištěna, což znamená sehnat finanční prostředky kolem čtyř milionů korun. Tým i vedení mužů pro to udělalo na ledě maximum. Teď se musí celý současný výbor pokusit jednat se sponzory a také jednat s městem o možnostech podpory.

Nechytil se na úspěch nějaký případný sponzor?
Ne, zatím se žádný sponzor neozval. Informace o zájmu spolupráce jedné firmy z Tábora v případě, že bychom dokázali vyhrát baráž, se nepotvrdila. Určitě bude možné sponzory s nabídkou spolupráce s nejpopulárnějším sportem ve městě oslovovat. Každý sponzor, který s námi již spolupracuje, ví, jaká je skvělá atmosféra na stadionu ve Strakonicích a co pro zdejší sportovní veřejnost hokej znamená. Strakonice jsou tímhle pověstné a mnohé větší hokejové kluby v jižních Čechách, hrající vyšší soutěž, nám diváky závidí. Naši fanoušci okamžitě zaznamenají, pokud se podaří navázat spolupráce s novým partnerem a jsou mu velice vděčni, že hokeji pomáhá. A umí to dát najevo. To také všude není pravidlem.

Druhá liga by Strakonicím opravdu slušela. I kvůli mládeži, která za sebou má vynikající sezonu.
V současné době tady prožívá mládežnický hokej velký boom, daří se nám ve všech kategoriích. Junioři vyhráli krajskou ligu, dorost byl jen na vzájemná utkání druhý a žáci měli výborné výsledky v Žákovské lize, která ještě pokračuje. Dostatek dětí a velký zájem máme v přípravkách, daří se a výsledky máme ve druhých, třetích a čtvrtých třídách. Minulý týden tady byl opět Radek Ťoupal, který má jako pracovník Českého svazu ledního hokeje na starosti hodnocení práce v klubech jihočeské hokejové mládeže. Opět velmi pozitivně hodnotil práci s naší mládeží a její výsledky v soutěžích. Výtečně se nám rozjel a velkou popularitu získává náš oddíl krasobruslení, který již také zaznamenal první úspěchy v soutěžích.

Kdy bude jasno, zda Strakonice budou, nebo nebudou hrát druhou ligu?
Jasno by by mělo být koncem dubna až začátkem května. Informace ohledně přihlášky a organizaci a systému druhé ligy jistě dostaneme ze svazu. Ke konci dubna se bude konat valná hromada HC Strakonice, která bude volební. Je možné, že dojde i k personálním změnám ve výboru ledního hokeje, takže bude záležet také na rozhodnutí členů budoucího výboru.