Jako přes kopírák, ale tentokrát v opačném gardu. Odvetu barážového zápasu o II. ligu v sobotu 12. března vyhráli hokejisté České Lípy ve Strakonicích 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) a vyrovnali tak sérii na 1:1.

Stejným výsledkem vyhráli Strakoničtí minulou středu na ledě Severočechů. Podobnost byla také v průběhu duelu. Hosté vedli po dvou třetinách 3:0 a domácí v závěrečné dvacetiminutovce jen snížili. Tak to bylo v prvním i ve druhém utkání.

O vítězi série tak bude muset rozhodnout až třetí zápas. Ten se hraje ve středu 16. března (18) a výhodu domácího prostředí budou mít hráči České Lípy.

Kouč: Dvě třetiny jsme hráli špatně

Domácí své šance v první třetině nevyužili, naopak hosté byli úspěšní v přesilovce pět na tři – v 19. minutě se trefil Šulc. Na začátku druhého dějství byla aktivnější Česká Lípa, gólman Špiler byl však na místě. Ve 29. minutě ale lovil puk ze sítě podruhé, v roli zakončovatele byl Jakeš.

Ve 37. minutě přidali Českolipští třetí trefu, ta však nebyla uznána pro postavení hráče v brankovišti.

V závěru druhé části ujel v oslabení Karel Procházka, ale skóre se ve prospěch domácích neměnilo. Naopak udeřilo opět na druhé straně, na 3:0 zvýšil Lassig.

„Dvě třetiny jsme hráli hodně špatně. Takový výkon jsem u kluků v letošní sezoně ještě neviděl. Byla vidět nervozita, odskakovaly nám puky, nedařily se přihrávky, byl tam nedůraz,“ ohlédl se za prvními čtyřiceti minutami kouč Václav Křivanec.

Závěrečná část patřila Strakonickým a dočkali se snížení ve 46. minutě, kdy Všetečka nahrál před branku Šulčíkovi a ten se nemýlil. Jihočeši dál soupeře tlačili. Tisícovka diváků se radovala podruhé v 57. minutě, autorem branky byl opět Šulčík. Do konce zápasu v tu chvíli zbývaly tři minuty a jedenáct vteřin. Na vyrovnání už ale Strakoničtí nedosáhli.

„Po snížení na 1:3 jsme začali hrát. Soupeř už také fyzicky moc nemohl, přijel ve dvanácti hráčích. Pak jsme přidali druhý gól a potřebovali jsme jen, aby se hrálo o něco déle,“ věřil Křivanec, že by se jeho svěřencům podařilo srovnat. „Hráči České Lípy se nikam příliš necpali, ale když zaútočili, stálo to za to.“

Pro středeční třetí utkání bude nejdůležitější dostat se znovu do psychické pohody a zapomenout na nevydařený druhý duel. „Když to z kluků spadne a předvedou takový výkon, jako v celé sezoně, tak minimálně vyrovnaný duel v České Lípě bychom odehrát měli,“ uzavřel Václav Křivanec.