Fakta ze zápasů 7. kola:

HORAŽĎOVICE – KATOVICE 5:4 (1:1, 1:2, 3:1). Úvodní třetina naznačila převážně obrannou činnost bez vyložených gólových příležitostí, tomu odpovídal stav 1:1. Ve druhé části se Katovičtí kombinačně zlepšili a byli o gól lepší. V posledním dějství se ale Horažďovice probudily, lépe bruslily a vyhrávaly osobní souboje a otočily. Katovice ještě vyrovnaly, avšak v poslední minutě v oslabení inkasovaly rozhodující branku.

Miroslav Přerost, vedoucí mužstva Horažďovic: „K tradičnímu dobrému bruslení se promítla i bojovnost a nepříznivé skóre se nám podařilo otočit.“

Miroslav Hrúz, vedoucí mužstva Katovic: „Utkání bylo bojovné a více by mu slušela remíza. Třetí třetině z našeho pohledu mě zklamala.“

Branky: 42., 45. Sýkora, 13. Finger, 39. Kopecký, 60. M. Sosna (as. Blovský 2, Kopecký, M. Sosna, Sýkora) – 10. Kotek, 28. Burget, 29. Müller, 49. Krůček (as. Novotný, Pikard, Kotek, Burget). Rozhodovali: Řehoř – Kříž, Škoda. Vyloučení: 2:4, navíc T. Jílek (Horažďovice) a Chrenšč (Katovice) 5+OK za hrubost. Využití: 1:1. Diváků: 35.

SUŠICE – DIORIT 4:5 (0:0, 2:1, 2:4). V nezajímavé první třetině se převážně jen bránilo. V prostřední části projevila víc odvahy Sušice a získala jednogólové vedení. Závěrečná dvacetiminutovka doslova šokovala domácí, neboť za necelých pět minut určila série čtyř branek vedení Dioritu. Hra se přitvrdila a čtyři hráči byli vyloučeni do konce zápasu. Sušice stačila v závěru porážku jen korigovat.

František Slavík, organizační pracovník Dioritu: „V koncovce nám vyšla závěrečná třetina. Reakce domácích nebyla příznivá a došlo na tresty do konce utkání.“

Branky: 31. Ryšavý, 33. Felix, 43. M. Lemberger, 60. Vávrů (as. Murcko, Blažek) – 45., 48. Řehoř, 28. Čadek, 42. Krejčík, 44. Řezníček (as. žemlička, Boška, Čadek). Rozhodčí: Štěrba – Mertl, Aschenbrenner. Vyloučení: 6:9, navíc Felix, Rendl (Sušice), Vlček, Polák (Diorit) 5+OK za hrubost. Bez využití: Diváků: 60.

MALÁ VÍSKA – LUBY 7:3 (2:3, 3:0, 2:0). Luby, které bez ztráty bodu po šesti kolech vévodily tabulce, poprvé zaváhaly. V první třetině ještě byly lepší, ale jen o gól. Ve druhé třetině inkasovaly tři rychlé góly, na které nenašly odpověď. Na začátku třetí části domácí své vedení navýšili.

Branky: 33., 36., 54. Kotěšovec, 19. Jiří Papoušek, 37. Pressl, 53. Turhobr (as. Kořínek 3, Bastl, Pressl, Jiří Papoušek, Rubáš) – 6. Kuželík, 12. Malát, 20. R. Pikhart (as. Dvořák, Mužík, Švec). Řídili: Peksa – Adamec, Jindra. Vyloučení: 11:12, navíc Janoušek (Luby) 10´OT + OK za nesportovní chování, Hůla (Luby) OK za nesportovní chování. Využití: 3:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 150.

Volno měly Drahonice.

Sportovně technická komise OSLH Strakonice rozhodla o nedohraném utkání Diorit – Drahonice o oboustranné kontumaci 0:5, ani jeden z týmů body nezískal.

7. Sušice 6 2 0 4 24:41    4

Program 8. kola (4.–5. prosince): Malá Víska – Katovice (so 11.45, ZS Klatovy), Horažďovice – Diorit (so 17), Sušice – Drahonice (ne 17, ZS Sušice). Volno mají Luby.