Osmáci podlehli venku 3:7, když o výsledku rozhodla už první třetina. Tu Strakonice prohrály 0:4. Zbylé dvě části byly vyrovnané, obě družstva vstřelila tři góly. Jihočeši neuhlídali domácího útočníka Anděla, autora pěti gólů.

V duelu sedmáků se hrálo o poslední místo v tabulce, oba týmy měly tři body. Na dno se po těsné porážce 2:3 propadli Strakoničtí. Nezačali nejlépe, od prvního bully byli pod mírným tlakem a z této role se nevymanili téměř po celý zápas. Domácí lépe kombinovali, měli navrch v osobních soubojích a hlavně dobře pokrývali střední pásmo. Drtivá většina strakonických přihrávek končila právě v tomto prostoru.

První část skončila bez branek, a to hlavně zásluhou dobře chytajícího Kříže ve strakonické kleci. V páté minutě druhé třetiny se již domácí prosadili. Na tuto trefu ještě dokázali hosté bleskurychle odpovědět, hned po dvaceti vteřinách. Domácí šli ale ve 34. minutě znovu do vedení.
Do třetí části vstupovaly Strakonice s odhodláním stav otočit, ale v utkání jim téměř nic nevycházelo. V polovině závěrečné třetiny se domácí prosadili potřetí. Strakoničtí reagovali promícháním sestavy, což přineslo částečné oživení hry, ale kýžený kontaktní gól přišel příliš pozdě. V čase 59.24. Na vyrovnání už nebyl čas.

Šesťáci potvrdili proti poslednímu týmu tabulky roli favorita. Neinkasovali a sami vstřelili sedm gólů. Soupeře od začátku přehrávali, ale za první třetinu dali jen dva góly. Chuť si spravili v té druhé, kdy brzy přidali další a nasázeli celkem čtyři. V posledním dějství se prosadili ještě jednou.

Páťáci proti třetímu týmu tabulky očekávali těžký zápas a boj o každý kotouč. Ale opak byl pravdou. Strakoničtí zvítězili drtivě 17:3. Utkání začali ve vysokém tempu, a to jim vydrželo celou třetinu. Kluci hráli rychlý pohledný hokej. Bylo vidět, že si hru užívají. Za prvních dvacet minut dali osm gólů. Začátek druhé části ještě hoši makali. Až za stavu 10:0 přišel útlum, ze kterého se Jihočechům naštěstí podařilo včas dostat a když se šlo do šatny, na tabuli svítil výsledek 14:2. Ani v poslední třetině soupeř nic nevymyslel a tým dohrál zápas v pohodě a přidali ještě tři branky. Sedmi přesnými trefami se blýskla Bucifalová.

V tabulce patří nyní osmákům deváté místo s šesti body, sedmáci jsou se třemi body poslední. Šesťáci mají na páté příčce 15 bodů a páťáci na šesté 12 bodů.

MILOŠ VRÁTNÝ
A ZPRAVODAJOVÉ HC STRAKONICE