RADOMYŠL

Na výsluní tabulky krajské hokejové ligy se stále vyhřívá Radomyšl.

Nováček soutěže si v 5. kole připsal čtvrtou výhru, v sobotu 16. října porazil doma Český Krumlov 4:1 (0:0, 2:0, 2:1). Domácí měli od začátku jasně více ze hry. V první dvacetiminutovce sice gól nepadl, ale po přestávce už Radomyšl herní převahu zúročila a po gólech Marouška z 27. minuty a Volfa ml. z 38. minuty vedla po druhé siréně 2:0.

V poslední části pak hráči Radomyšle vytáhli průběžný stav až na 4:0, ve 44. minutě se trefil Koloušek a ve 49. minutě Pěnička. Českokrumlovským se v 56. minutě podařilo vsítit čestný úspěch, jehož autorem byl Matlášek.

Radek Volf, trenér Radomyšle: „Krumlov se představil jako silný soupeř. Po gólu na 1:0 jsme ale jasně vládli a s druhou a třetí třetinou jsem byl velmi spokojený. Jen skóre mělo být vyšší, šancí jsme měli hodně. Mrzí mě však zranění Jankovského, který má vyražené zuby.“

Jan Homolka, trenér Českého Krumlova: „Soupeř nás od začátku převyšoval v bruslení, měl utkání pod kontrolou a zaslouženě vyhrál. Po stránce pohybu a nasazení jsme na domácí vůbec nestačili. Doufám, že si kluci z toho vezmou ponaučení. Když se bruslí, pak vypadá hokej úplně jinak. Do šancí jsme se sice také dostávali, ale povedlo se dát až čestný úspěch za rozhodnutého stavu v úplném závěru.“

Radomyšl: Myslivec – Burkoň, Hrubý, Koloušek, Pěnička, Jankovský, Králík – Hejl (35. Volf ml.), Jungbauer, Homolka – Růžička, Javůrek st. (18. Javůrek ml.), Maroušek – Bican, Šimoník, Gába. Připraven byl náhradní gólman Kafka.

V neděli 24. října v 6. kole Radomyšl zavítá na led čtvrtého David servisu České Budějovice.

STRAKONICE

Hokejisté Strakonic doma stále neprohráli a navíc ještě ani jednou neinkasovali. V neděli 17. října v 5. kole krajské ligy si poradili s Božeticemi 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) a v tabulce si polepšili, nyní jsou o skóre druzí za Radomyšlí.

„Hrál se úrovní výborný zápas, hlavně z naší strany. Byl to náš boj s gólmanem Žilinčíkem,“ řekl vedoucí mužstva Roman Heimlich.

Strakoničtí hráli od začátku naplno, bojovali. V první třetině však jejich šance pochytal brankář. „Až ve 33. minutě skóroval Richard Pitel a poté jsme přidali další dva góly, na začátku třetí části zvýšil Kadlec a v závěru v power play dal na 3:0 Lukáš Papež, když ještě předtím sudí neuznali kvůli posunuté brance trefu Všetečky,“ líčil průběh Roman Heimlich. „Skvěle zachytal Roman Špiler,“ zdůraznil vedoucí mužstva.

Strakonice: Špiler – Všetečka, Lusk, Kovář, M. Procházka, Oranský, D. Papež – Pitel, Kadlec, Šulčík – Kozma, K. Procházka, Bartoš – Hora, L. Papež, Samek. Připraven byl náhradní gólman Tábor.

V 6. kole Strakonice v neděli 24. října jedou do Českého Krumlova, který je s šesti body šestý. „Věříme, že obstojíme. Potřebovali bychom, aby se nám víc dařilo střelecky, dali jsme nejméně gólů,“ poznamenal Roman Heimlich.

MILOŠ VRÁTNÝ