Osmáci podlehli jihočeskému soupeři doma vysoko 3:13. I když Strakoničtí do zápasu vstoupili lépe a v 1. minutě šli do vedení. Hosté hráli ve velkém tempu a v 7. minutě dvěma góly otočili skóre. Chvíli poté přidali další dvě branky a v 10. minutě byl stav 1:4. Pak se ještě jednou prosadily oba celky.
Tým od Otavy byl v úvodu druhé části aktivnější, Tábor ale podržel brankář. A soupeř navíc v polovině prostřední části přidal další trefu a brzy poté ještě jednu.

Hosté se v závěrečné třetiny soustředili spíše na udržení výsledku – domácí byli lepší, ale bez efektu. Udeřil tedy znovu Tábor, který nakonec v posledním dějství zvítězil vysoko 6:1.

Sedmáci pokračují v sérii porážek, tentokrát po statečném boji podlehli Táboru 1:9 (0:2, 0:4, 1:3). Ani v dalším domácím duelu se týmu, oslabenému o dva útočníky nastupující za šesťáky, nepodařilo uhrát příznivý výsledek.

Táborští se představili jako kompaktní celek, se kterým měli Strakoničtí zkušenost již z přípravného zápasu. Hostující tým trpělivou hrou podpořenou výkonem brankáře postupně navyšoval skóre.

Domácí dokázali statečně vzdorovat pouze v první třetině. Opět se projevila stará bolest – neproměňování šancí a nepokrytí protihráčů ve vlastním obranném pásmu. Ani brankáři Horák (Chodora) neměli svůj den, a tak se zrodil jednoznačný výsledek. Jedinou trefu zaznamenaly Strakonice v závěrečné části.

Šesťáci, zatím nejúspěšnější tým Strakonic v Žákovské lize, remizovali venku s Táborem 2:2 (0:1, 0:0, 2:1). Přes značnou převahu ve střelách na branku Strakoničtí nedokázali překonat velmi dobrého brankaře soupeře. Je ale zřejmé, že výkon šesťáku začíná mít stoupající tendenci.

Hráči pátých tříd jako jediní nevstřelili v 6. kole branku. Táboru na jeho ledě podlehli 0:4 (0:0, 0:1, 0:3). V přípravném utkání přitom nad kohouty s přehledem vyhráli 7:0.

V první třetině byly Strakonice lepší a soupeře zatlačily do jeho obranného pásma. Měly řadu střeleckých příležitostí, ale soupeřův výborně chytající brankář je všechny zlikvidoval. Druhá třetina byla vyrovnanější. S přibývajícím časem, kdy se hostům nedařilo dát gól, přicházela na hráče nervozita. Tato situace vyústila půl minuty před koncem druhé části v gól.

Do posledního dějství nastoupil tým od Otavy s tím, že rychle vyrovná. Opak byl ale pravdou, po hrubých chybách inkasoval rychle dva góly a chvilku před koncem se v jeho síti zatřepetal ještě jeden. Podle trenéra Jiřího Školy by se někteří hráči měli nad sebou zamyslet a sáhnout si do svědomí.

MILOŠ VRÁTNÝ
A ZPRAVODAJOVÉ HC STRAKONICE